/Files/images/ДПА.jpg

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 19 від 11 січня 2023 року

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 січня 2023 р. за № 167/39223

Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти,у 2022/2023 навчальному році

Відповідно до статті 17 Закону України "Про повну загальну середню освіту", Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року№ 630, пункту 3 розділу I, пункту 6 розділу IV Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року№ 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979, та з метою збереження життя і здоров'я учнів в умовах воєнного стану НАКАЗУЮ:
1. Звільнити у 2022/2023 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти.
2. Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти (Єресько О.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Рогову В.
Т. в. о. Міністра Андрій Вітренко

ДПА 2023 Наказ МОНУ від 11.01.2023 № 19

"Про звільнення від проходження ДПА учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2022-2023н.р."

30 Вересня 2022, 12:22
/Files/images/ДЕРЖАВНА АТЕСТ 23.jpg

У 2022-2023н.р.учні 4-х та 9-х класів наказом МОНУ звільняються від проходження ДПА. Наказ надіслано до Міністерства юстиції для проведення державної реєстрації.

Головне про проведення НМТ 2023 року

Міністерством освіти і науки разом з Українським центром оцінювання якості освіти презентована модель проведеннянаціонального мультипредметного тесту, за результатами якого відбуватиметься конкурсний відбір вступників для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Для вступу на бакалаврський або медичний магістерський рівні вищої освіти абітурієнтам потрібно буде отримати результати національного мультипредметного тесту.

Кількість предметів НМТ

НМТ міститиме три блоки завдань. Два – обов’язкові, третій – на вибір вступника.

Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика. Предметами на вибір є історія України, одна з іноземних мов, біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Час на виконання НМТ

НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний і блок відведено по 60 хвилин.

Учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше працювати над блоком з предмета на вибір або навпаки.

Результати НМТ

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок.

Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.

Коефіцієнти та пороги НМТ

Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.

Реєстрація на НМТ

Реєстрація для участі в оцінюванні проходитимеу квітні.Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на кожному з етапів реєстрації.

Кількість сесій НМТ

Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

Проведення НМТ в Україні та за кордоном

НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах, створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.

Універсальність предмета НМТ на вибір вступника

Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав.

Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.

Структура НМТ з історії України та іноземної мови

У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.

У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Принагідно зауважимо: Український центр оцінювання розвиваєтестову платформу, тож подібні завдання обов’язково станутьдоступними на ній у майбутньому.

Додаткові матеріали на НМТ з математики

Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.

Використання результатів ЗНО/НМТ минулих років

Кiлькiсть переглядiв: 1619

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.