• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Логопедичний пункт

Хто говорить, той сіє, хто слухає, той жне.


Вчитель-логопед Ткаченко Н.В. надає консультації учням таких шкіл Харківського району:

/Files/photogallery/816/логопед.jpg

1. Південний ліцей
2. Південна ЗОШ
3. Будянська ЗОШ
4. Будянський ліцей
5. Покотилівський ліцей «Промінь»
6. Покотилівська ЗОШ №2
7. Бабаївська ЗОШ
8. Березівська ЗОШ
9. Височанська СЗОШ
10. Височанська ЗОШ № 2

Графік роботи на 2017-2018 н.р.

вчителя-логопеда Ткаченко Н.В.

Робочі дні Години роботи
Понеділок 10.45 – 16.50
Вівторок 11.35 – 16.55
Середа 11.25– 16.45
Четвер 11.25 – 16.45
П’ятниця 11.35 – 16.45

ЯКЕ ЦЕ ЩАСТЯ – ВМІТИ ГОВОРИТИ,ІЗ НЕПОКІРНИХ ЗВУКІВ СТВОРЮВАТЬ СЛОВА.
МАТИ МОЖЛИВІСТЬ ВСІМ НА БІЛІМ СВІТІ РОЗПОВІСТИ, ЩО СЕРЦЕ ВІДЧУВА.
ПРО СОНЕЧКО, ХМАРКИ НА НЕБОСХИЛІ.
ПРО ТЕ, ЯК НЕДОСЯЖЕН НЕБОКРАЙ.
ПРО ВЧИТЕЛІВ, ЩО ЛАДНІ ВСЕ ЗРОБИТИ
ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ОБМИНУТИ КРАЙ.
ЩОБИ НІКОГО ДОЛЯ НЕ ЦУРАЛАСЬ,
А В СЕРЦІ ЗАВЖДИ ЩАСТЯ ВОДОГРАЙ.
ЯКА ЦЕ РАДІСТЬ МАЛЮКУ СКАЗАТИ:
„ Я СЛУХАЮ, А ТИ РОЗПОВІДАЙ”


ЛОГОПЕДИЧНА ЗАРЯДКА
1. «Сховаємо цукерку»:

Натискає на щоки
Напружений язик.
Як хом’ячок, у боки
Ховать цукерки звик.
2. «Грибок»:

До пiднебiння свiй язик
Я тихенько присмоктав.
Вiн уже до всього звик:
Тепер грибочком став.
3. «Лоша»:


За верхнiми зубами
Поцмокав язичок
Бiжить лоша за вами:
Цок - цок, цок - цок, цок – цок.
4. «Парканчик»:

Я – веселий, всiм скажу !
Зубiв парканчик покажу !
5. «Лопаточка»:

Я широкий язичок
На губу собi поклав.
Був рожевий п’ятачок –
Вiн лопаточкою став.
6. «Смачне варення»:

Губи язиком я нiжно оближу.
Ну й смачне варення, я тобi скажу !


Нормативно-правова база

Нормативно-правова база для логопедичної скарбнички
1.Конституція України
2.Закон України"Про дошкільну освіту";
3.Закон України"Про освіту";
4.Закон України"Про загальну середню освіту";
5.Закон України "Про охорону дитинства";
6.Закон України «Про Загальнодержавну програму "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2016 року»;
7.Конвенція про права дитини;
8.Про затвердження Положення про логопедичні пункти системи освіти.

АРТИКУЛЯЦІЙНА ГІМНАСТИКА

Мета артикуляційної гімнастики– розвиток рухливості органів мовленнєвого апарату, відпрацювання правильних, повноцінних рухів артикуляційних органів необхідних для правильної вимови звуків. Артикуляційну гімнастику бажано проводити щоденно, відводячи на неї від 5 до 15 хвилин, в залежності від віку дитини. Не перевантажуйте дитину, не вимагайте від неї виконання всіх вправ під час одного заняття. Перед початком роботи Вам необхідно показати дитині вправу та пояснити її виконання. Для того, щоб дитина проявила цікавість доартикуляційної гімнастики, її слід проводити в ігрові формі. Наприклад: “Язичок живе у своєму будиночку – ротику. Як і в будь-якому будинку у ньому теж є свої дверцята – це губи і зуби. Подивись, як я можу відчиняти і зачиняти дверцята у своєму будиночку, а тепер спробуй ти. Язичок дуже веселий і любить перетворюватися на різні речі (вправи “Лопаточка”, “Чашечка”, “Голочка”, “Трубочка”, “Гірка”). А ще він, як і всі діти любить гратися - гойдатися на гойдалці вгору-вниз, вгору - вниз (вправа “Гойдалка”), грати в хованки (вправи “Змійка”, “Годинник”). Та, мабуть, як і ти він великий ласун, любить поласувати чимось смачненьким (Вправа “Смачне варення”). А як швидко він вміє скакати на конячці (Вправа “Конячка”)!”Виконувати артикуляційну гімнастикуслід перед дзеркалом, щоб дитина бачила і Ваше обличчя і своє, та могла контролювати виконання вправ.Частіше хваліть дитину, викликайте позитивний настрій при виконанні артикуляційної гімнастики. Ні в якому разі не сваріть дитину, якщо у неї щось не виходить, або виходить не вірно, це може призвести до того, що дитина взагалі відмовиться виконувати вправи. Звичайно, спочатку дитині буде важко, але через деякий час Ви помітите, що рухи стали вже менш напруженими та чіткими.
1.„Лопаточка”. Широкий язик висунути, розслабити, покласти на нижню губу. Слідкувати, щоб язик не тремтів. Утримувати 10-15 с.
2.„Неслухняний язичок”. Широкий язик покласти на нижню губу та промовляти “пя-пя-пя”, неначе похлопувати свій “неслухняний язичок” верхньою губою.
3.„Чашечка”. Рот широко відкрити. Широкий язик підняти угору. Потягнутися до верхніх зубів, але не торкатися їх. Утримувати в такому положенні 10-15 с.
4.„Голочка”. Рот відкрити. Язик висунути далеко вперед, напружити його та зробити вузьким. Утримувати в такому положенні 15 с.
5.„Гірка”. Рот відкрити. Бокові краї язика притиснути до верхніх кутніх зубів. Кінчиком язика доторкнутися до нижніх передніх зубів. Утримувати в такому положенні 15 с.
6.„Трубочка”. Висунути широкий язик. Бокові краї язика завернути угору. Подмухати в отриману трубочку. Виконувати в повільному темпі 10-15 разів.
7.„Годинник”. Висунути вузький язик. Тягнутися язиком поперемінно праворуч – ліворуч. Рухати язиком з куточка рота в повільному темпі під лічбу. Виконати 10-15 разів.
8.„Конячка”. Присмоктати язик до піднебіння, клацнути язиком. Клацати повільно, сильно. Розтягувати під’язикову зв’язку. Виконати 10-15 разів.
9.„Грибок”. Відкрити рот. Присмоктати язик до піднебіння. Не відриваючи язик від піднебіння сильно відтягнути вниз нижню щелепу. Зробити 10-15 разів. На відміну від вправи „Конячка” язик не повинен відриватися від піднебіння.
10.„Гойдалка”. Висунути вузький язик. Тягнутися язиком почергово спочатку до носа, потім до підборіддя. Рот при цьому не закривати. Вправа проводиться під лічбу 10-15 разів.
11.„Смачне варення”. Висунути широкий язик, облизати верхню губу та заховати язик у глиб рота. Повторити 10-15 разів.
12.„Змійка”. Рот широко відкрити. Язик сильно висунути уперед, напружити, зробити вузьким. Вузький язик максимально висунути вперед та заховати у глиб рота. Рухати язиком в повільному темпі 10-15 разів.
13.„Маляр”. Висунути язик, рот трохи відкрити. Облизувати спочатку верхню, а потім нижню губу по колу. Виконати 10-15 разів, змінюючи напрям./Files/images/logoped/20171207_131157.jpgВправа "Жабка"/Files/images/logoped/20171207_131205.jpgВправа "Хоботок"/Files/images/logoped/20171205_130339.jpgВправа "Гойдалка"/Files/images/logoped/20171205_130850.jpgВправа "Грибок"

Масаж язика при дизартрії

/Files/images/logoped/20171208_132656.jpg/Files/images/logoped/20171208_132843.jpg/Files/images/logoped/20171208_132859.jpg

06 лютого 2018 року

Працюємо над подоланням дисграфії


/Files/images/logoped/20180206_112912.jpg /Files/images/logoped/20180206_113716.jpg

Вправи на розвиток мілкої моторики рук
/Files/images/logoped/20180206_120239.jpg /Files/images/logoped/20180206_120411.jpg
Підготовка до постановки звука [ш]

/Files/images/logoped/20180206_120926.jpgВправа "Чашечка"/Files/images/logoped/20180206_121001.jpgВправа "Рупор"/Files/images/logoped/20180206_121110.jpgВправа "Фокус"
Працюємо над диференціацією звуків [р] - [р']

/Files/images/logoped/20180206_123949.jpg

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛОГОПЕДА

Коли дитині можна починати вчити іноземну мову? Поради логопеда

 • Навчання іноземної мови повинне здійснюватись в ігровій формі.
 • Добре, якщо у дитини є потяг до розуміння іноземної мови. В іншому випадку дорослому слід ретельно підбирати потрібну методику вивчення мови для зацікавлення дитини.
 • Оскільки батьки – це взірець для наслідування для дитини в усьому і в мовленні зокрема, навчаючи іноземній мові, сам дорослий повинен мати прекрасну вимову та знати тонкощі граматики. Адже саме з батьками дитина гратиме в іноземців і перейматиме особливості спілкування.
 • У випадку, коли мовлення дитини формується згідно вікових норм і немає порушень у розвитку мовлення, тоді в період інтенсивного вивчення рідної мови можна розпочати вивчення іноземної. Адже саме в цей час дитина добре сприймає і засвоює нові слова і правила.
 • Дуже добре на засвоєння іноземної мови впливає спілкування з носіями мови. Окрім того, що дитина буде чути правильне мовлення, нове мовне середовище дасть змогу дитині зрозуміти, де і як можна практично використати іноземну мову.
 • Навчання іноземній мові передбачає сформованість фонематичного слуху та сприймання. Тому якщо у дитини є певні порушення, зумовлені недостатньою зрілістю фонематичних процесів, з вивчення іноземної мови варто трохи зачекати.
 • Також не варто розпочинати навчання іноземної мови, якщо дитина ще не опанувала звуки рідної мови. Інакше в дитини може виникнути «плутанина» з артикуляцією певних звуків, змішування у вимові звуків різних мов, що негативно позначиться на розвиток мовлення загалом та формування звуковимови зокрема.

Мовні ігри від логопеда для вивчення з дітьми

іноземної мови

 1. Батькам слід пам’ятати, що як і при вивченні рідної мови, для дітей дуже важливою є візуалізація, а не просто пояснення чи переклад. Наприклад, при вивченні англійської мови не варто перекладати слово «cat» – це «кіт». Достатньо показати на кота чи його зображення на картинці й вимовити: «cat». Такої аналогії між візуальним образом і вимовленим англійським словом буде цілком достатньо, щоб дитина його зрозуміла і запам’ятала.
 2. Гарний ігровий прийом – розучування віршиків і пісень іноземною мовою. А якщо їх промовляння супроводжувати хоч невеличким театралізованим дійством (пальчиковим театром, таночком, діями з іграшками тощо) – діти із задоволення повторюватимуть їх знову і знову.
 3. Для вивчення з дітьми іноземної мови використовуйте іноземний етикет. Можна домовитись між собою і в побуті використовувати іноземні кліше ввічливості. Наприклад, вранці після пробудження кажіть «доброго ранку» двома мовами, так само бажайте «на добраніч», «смачного», промовляйте слова вдячності та вибачення тощо.
 4. Обов’язково рахуйте іноземною усе навкруги, називайте колір та розмір предметів, збагачуйте словник назвами членів родини, меблів, посуду і т. д. Називайте іноземною мовою всі предмети та дії, з якими зіштовхується дитина.
 5. Використовуйте для вивчення іноземних слів книжку з яскравими картинками. Добре, якщо під картинкою буде написане іншомовне слово. Називайте всі ці слова, а малюк нехай за вами повторює.
 6. Складнішою, але дуже корисною, є гра-римування. Для цієї гри у дитини вже має бути певний словниковий запас іншомовних слів. Дорослий допомагає дитині, пропонуючи зразок, наприклад: cat – hat, dog – frog, parrot – carrot тощо.
 7. Проявляйте творчу фантазію, зі щирим задоволенням грайте в іноземців. Супроводжуйте іноземною мовою усі спільні види діяльності: малювання, ліплення, аплікацію тощо. І якщо такі іноземні ігри будуть систематичними, ваша дитина швидко стане носієм другої мови.

Як розвинути мовленнєве дихання

Вирішальне значення для правильної постановки мовного дихання несе розвиток фази видиху. Тому основне завдання, на яке спрямовані вправи з розвитку мовленнєвого дихання – це формування у дитини сильного плавного видиху ротом.

Формуємо правильний видих

Основні моменти правильного мовленнєвого дихання:

 • Короткий сильний вдих через ніс, дорослий може візуально оцінити розширення діафрагми дитини.
 • Видих здійснюється плавно, бажано уникати поштовхів. Губи при цьому необхідно складати трубочкою. Для того щоб дитині було зрозуміліше, потрібно показати йому проспівавши букву «О».
 • Видих супроводжується виходом повітря через рот, а не через ніс, обов’язково проконтролюйте цей момент!
 • Видих здійснюється до самого кінця. Після кожного видиху необхідно робити паузу на 2-3 секунди.

Мовленнєва готовність першокласників до навчання в школі

Мовленнєва готовність – являє собою правильну звуковимову всіх звуків рідної мови, навички словотворення і граматично правильного оформлення висловлювань, вміння зв’язно розповідати і переказувати. Дитина повинна володіти елементарними навчальними навиками: робити звуковий аналіз слова, знаходити перший і останній звук у слові, називати по порядку всі звуки в слові, ділити слова на склади, визначати кількість звуків і складів у слові.
Діти з вадами мовленнєвого розвитку зазнають значних труднощів у підготовці та навчанні у школі. Для дітей з порушеннями мовлення характерна пасивність, підвищена емоційна чутливість, залежність від навколишніх, схильність до спонтанної поведінки, вони некритично ставляться до своїх можливостей, часто переоцінюючи себе, виражена низька працездатність, яка виявляється у домінуванні негативних емоцій.
Діти-логопати зазнають значних труднощів у процесі встановлення контакту з оточенням, вони не прагнуть до спілкування, уникають ситуацій, в яких потрібно застосовувати мовлення. У процесі гри вдаються до невербальних засобів спілкування, гостро переживають свій мовленнєвий дефект. У цих дітей спостерігається мовленнєвий негативізм — відмовляються спілкуватися, замкнені, можуть бути агресивними, мають занижену самооцінку. У більшості дітей з ускладненим варіантом загального недорозвитку мовлення можлива надмірна розгальмованість поведінки. Такі діти імпульсивні, іноді важко передбачити, що вони здатні зробити наступної хвилини. Виникають ситуації, коли дитина надмірно запальна, забіякувата, не по дитячому агресивна, жорстока. Це буває внаслідок глибшого враження головного мозку та підвищеної судомної готовності.
У дітей з порушенням мовлення, порівняно з нормальним розвитком, формування трудових і навчальних навичок відбувається значно повільніше. Тривалий час рухи дітей залишаються незграбні, нечіткі. У них часто спостерігається порушення моторики, що є наслідком недостатнього розвитку тактильно-моторних відчуттів, потрібних для організації будь-якої діяльності. Ці порушення, насамперед, впливають на здатність дітей до малювання, ручної праці. Щоб навчитися виконувати якусь дію, їм потрібно значно більше часу, ніж їхнім ровесникам із нормальним розвитком. Дії тривалий час залишаються нерівні, розкидані та повільні. Також діти під час опанування новою навичкою дуже швидко стомлюються. Навіть тоді, коли достатньо володіють елементарними технічними прийомами, вони не виявляють достатньої наполегливості на заняттях. У них занижена критичність до власної й чужої роботи.
Отже, наявність у дітей порушень мовленнєвого розвитку призводить до серйозних проблем у формуванні мовленнєвої готовності до навчання у школі як складової частини готовності взагалі. Це викликає труднощі у засвоєнні програми загальноосвітньої школи. Такі діти потребують корекції недоліків психічного розвитку та логопедичного впливу з метою подолання наявних порушень та попередження виникнення вторинних у структурі дефекту.
Серед учнів 1-го класу було проведено обстеження всіх сторін мовлення дітей і виявлено: з 28 дітей – у 14-ти наявні порушення мовлення. Це такі порушення як ТВМ, ФФНМ, СФД, Дислалія.
Діти були розподілені на підгрупи, виходячи з поставленого діагнозу. З дітьми-логопатами проводяться під групові та індивідуальні заняття.
На заняттях використовується артикуляційна гімнастика, дихальна гімнастика; вправи з голосом; вправи на розвиток мілкої моторики ; завдання на розвиток фонематичних процесів; вправи з мовним матеріалом. Для дітей з дизартрією виконується масаж обличчя та язика.
Щоб покращити стан мовленнєвої готовності майбутніх першокласників, потрібно тісно співпрацювати з батьками. Потрібно пояснювати батькам майбутніх першокласників, що якщо їхня дитина в 5-річному віці не вимовляє деякі звуки або розмовляє з аграматизмами – їм потрібно негайно звертатися за допомогою до логопеда.

Вчителі - логопеди школи І.В.Яловега та Ю.П.Тараканова взяли участь у виїзному практичному семінарі для фахівців психологічної служби

17 жовтня 2017 року на базі Комунального закладу «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс № 7» відбувся виїзний практичний семінар для фахівців психологічної служби, метою якого було підвищення рівня практичних навичок вчителів-логопедів та практичних психологів щодо формування звукової культури мовлення та визначення оптимальних шляхів взаємодії практичного психолога, вчителя-логопеда, педагогів і батьків.
Директор закладу Масловська Юлія Сергіївна розповіла про історію виникнення, досягнення та особливості роботи даного закладу.
Спеціалісти навчально-виховного комплексу поділилися досвідом роботи, а саме: визначили основні напрямки роботи щодо формування звукової культури дітей з важкими порушеннями мовлення та доцільність використання Лего-конструювання для всебічного розвитку дітей.
Практичні психологи розширили свій діапазон ефективних методів щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
На практичному занятті вчителі-логопеди нашого району мали змогу попрацювати з дітьми, які мають важкі порушення мовлення (алалія, дизартрія, дислалія, заїкання та інші).

У жовтні 2017 логопедами школи І.В.Яловегою та Ю.П.Таракановою було обстежено учнів 11 закладів району.

/Files/images/1_vertsun/Cj4l5Lpq9J0.jpg/Files/images/1_vertsun/hOAGqNKeAE4.jpg

/Files/images/1 логгг.jpg


/Files/images/юля.jpg


/Files/images/лог.jpg

/Files/photogallery/816/Логопед P1010465.jpg

Поради батькам

Як розвивати мовлення дітей?
1.Спілкуйтеся з дитиною якомога більше, коментуйте свої дії, детально розповідайте про предмети які оточують.
2.Розмовляйте повільно, грамотно і чітко, ні в якому разі не повторюйте неправильну вимову. Пам’ятайте, що малюкові потрібно чути лише правильну мову!
3.Спонукайте дитину до мовлення, ставлячи їй запитання, поступово ускладнюючи їх.
4.Багато читайте малюку, вчіть переказувати, разом вивчайте вірші, вчіть складати цікаві історії за картинками.
5.Кожне незрозуміле слово поясніть дитині. Привчайте дітей до вживання слів відповідно літературної норми!
6.Не втручайтесь в дитячі розповіді, спочатку вислухайте, а потім виправте помилку.
7.Не забувайте хвалити дитину після кожного успіху.Шановні батьки!Якщо Вас турбує мовлення вашої дитини будьте готові до наступнихпитань,які ви можете почути від логопеда:
1.Як відбувалась вагітність і пологи, чи не супроводжувались вони ускладненнями.
2.Як відбувався фізичний розвиток дитини у перший рік життя.
3.Як розвивалось мовлення дитини (гуління,лепет, перші слова, фрази).
4.Чи не перенесла дитина якесь захворювання, травму
5.Якими були умови її виховання, чи не спостерігались порушення мовлення у людей з близького оточення дитини,двомовність в сім’ї.
6.Що турбує батьків відносно мовлення дитини.
7.Чи усвідомлює дитина свою мовленнєву ваду і як реагує на неї.
8.Чи звертались раніше батьки до логопеда, якщо так, то коли, якими були результати.

Правила мови

1.Під час розмови завжди дивись вобличчя співрозмовника, це допоможе говорити сміливо і впевнено.
2.Пам’ятай, що завжди і скрізь потрібно говорити спокійно, плавно, повільно.
3.Говори голосно, чітко, виразно!
4.Говори на видиху.
5.Чітко дотримуйсь пауз між реченнями.

Правила мовлення1.Коли говориш, дивись в очі співрозмовника.2.Слідкуй, щоб під час мовлення не було емоційного напруження.3.Перш ніж почати говорити, подумай, про що ти хочеш сказати.4.Перед мовленням зробивдих, потім говориплавнонавидиху.5.Чітко вимовляй всі звуки.6.Сурово дотримуйсьпаузміж реченнями.7.Говоричітко, голосно, виразно, спокійно, плавно!8.Проводь мовленнєву зарядку:*вправи на розслаблення,*дихальні вправи,*артикуляційні вправи,*голосові вправи.9.Якщо хочеш досягти успіху, то вір у свої сили та працюй над мовленнямактивноісистематично.

Поради логопеда.

Шановні батьки!
Мовна функція є однією з важливих психічних функцій людини. До 7 років в дитини має бути сформована мовна готовність до навчання в школі:*малюк повинен уміти правильно і чітко виголошувати слова і всі звуки рідної мови, говорити досить гучно в помірному темпі;*дитина повинна володіти звуковим аналізом слова та чітко визначати місце звука в слові;*малюк повинен правильно будувати речення різної конструкції, погоджувати слова в роді,числі і відмінку;*дитина повинна логічно, послідовно, виразно, досить повно і точно передавати зміст знайомих казок, самостійно складати розповіді по сюжетних картинках, просліджуючи послідовність подій і уловлюючи причинно-наслідкові зв’язки;*словниковий запас дитини,що вступає до школи повинен складати не менше 2000 слів, причому в ньому мають бути присутніми всі основні частини мови: іменники, прикметни-ки, дієслова, числівники, займенники, прийменники, частки, вигуки.Це найголовніше на що слід звернути увагу. І дуже важливо навчити малюка правильно говорити, терпляче добиватися від нього правильної вимови.

Заїкання у дітей

Іноді у маленьких дітей зустрічається заїкання. Ця проблема може стати причиною великої кількості комплексів. Але заїкання можна вилікувати.Чому у дітей з'являється заїканняЗаїкання виникає внаслідок судом м'язів мовного апарату. При цьому у дітей відзначається порушення ритму і темпу мови. Дитина повторює одні й ті ж звуки і склади, затинається. Перш ніж почати заїкатися, дитина може перестати говорити. Найчастіше це говорить про наявність проблем з нервовою системою. Недуг більше характерний для періоду розвитку мовлення у період від двох до п'яти років.Виникнення захворювання залежить від темпераменту. Частою причиною заїкання у дітей є стрес, що виник внаслідок сильного переляку, конфліктів у сім'ї, жорстких методів виховання, браку уваги.Захворювання часто проявляється на тлі неправильного розвитку мовлення. Якщо під тиском дорослих дитина почала говорити рано і багато, у нього розвивається страх аудиторії, боязнь помилитися при вимові важкого слова. Недуга може з'явитися при недорозвиненості мовлення, щоб висловити думку, дитині не вистачає словникового запасу.Коли у дитини відзначається порушення темпу мови, вона говорить занадто швидко, намагаючись донести свою думку, вона теж може почати заїкатися. Інша причина хвороби - раннє вивчення іноземної мови. Деякі діти заїкаються, наслідуючи своїм ровесникам. Недуга зустрічається у лівшів, яких намагаються перевчити. Такі діти дуже емоційні, а постійні нагадування можуть призвести до порушень нервової діяльності і в результаті до заїкання.Заїкання - як лікуватиУ ряді випадків захворювання проходить самостійно, з віком. Але краще все-таки не залишати ситуацію без контролю. Як правило, для лікування використовують комплексну терапію, з дитиною працюють логопед і психолог. В першу чергу, потрібно зміцнити нервову систему. Дитині призначають заспокійливі препарати. Психолог розвиває у пацієнта відчуття впевненості в собі, підбадьорює. Логопед займається безпосередньо виправленням мови. Заняття будуються за принципом від простого до складного. Лікар за допомогою спеціальних вправ вчить дитину правильно вимовляти слова, а також ставить дихання. Часто в комплекс лікування входять навчання танцям і музиці, так як при розвитку правильного мовлення важливе почуття темпу і ритму. Позбавитися від заїкання також допомагає спів.Батьки повинні приймати активну участь у лікуванні заїкання. Важливо, щоб перебуваючи вдома, дитина чула тільки правильну мову. Розмовляйте з ним спокійно, рівно, не підганяйте малюка, не тисніть на нього, заохочуйте успіхи. Поговоріть з вчителями: дитину не можна питати першим, кричати на нього.Заїкання - профілактикаПотрібно постійно стежити за промовою вашої дитини і дотримуватися кількох простих правил, щоб попередити заїкання. Підтримуйте в сім'ї комфортну психологічну атмосферу. Не сваріться при дитині, захистіть від різних психічних травм. Якомога більше спілкуйтеся з малюком. У вихованні намагайтеся знайти золоту середину: не можна бити малюка, кричати на нього, залякувати. Однак і занадто розпещені діти, почавши більш тісне спілкування з навколишнім світом, можуть почати заїкатися.Важливий фактор профілактики заїкання - правильна мова батьків. Говоріть чітко, плавно. Позбавтеся від власних дефектів мови. Не змушуйте дитину вимовляти складні слова і пропозиції, не квапте його, не примушуйте виступати перед іншими, якщо він не хоче.Якщо організм дитини ослаблений, не перевантажуйте його великою кількістю вражень. Надмірний перегляд фільмів і передач, не відповідних віку, читання страшних казок, жахливих історій - все це може стати причиною заїкання.Оптимальний спосіб виростити здорову дитину - самому бути спокійним, врівноваженим, доброзичливим, вимогливим, але при цьому справедливим.Заїкання - міфи- Це незначна проблема, на яку можна не звертати уваги.Однак заїкання з часом не проходить, а розвивається сильніше. Дефект посилюється, на лікування потрібно більше часу і зусиль.- Дитина так говорить, поки маленька, в школі буде як всі.Насправді при надходженні в дитячий сад або школу заїкання тільки посилюється, так як дитині потрібно звикати до нових умов, для чого потрібні сили організму.- Дитині стає складніше говорити, до того ж він переживає свій дефект, посилюється тривожність і невротичність.- Потрібно вчити дитину стежити за своєю мовою.При деяких формах захворювання така тактика цілком припустима і призводить до поліпшення мови, а в інших випадках - підсилює дефект. Тому до кожного дитині потрібен індивідуальний підхід.- Дитина вдає, якщо його покарати, все пройде.Фізичне покарання погіршує стан пацієнта, іноді заїкання виникає саме після покарання батьками.- Якщо один з батьків заїкається, дитина неодмінно буде заїкатися.Під час появи недуги це може призвести до його закріплення. Але після лікування проблема усувається.Кожен різновид заїкання має різні причини і форми прояву. Встановити їх може тільки фахівець, тому при появі тривожних симптомів слід негайно звернутися до лікаря. Правильна і своєчасна постановка діагнозу і призначення адекватного лікування - запорука успішного позбавлення від цієї проблеми.

Кiлькiсть переглядiв: 178

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.