Обережно , краснуха!

2018-02-07

/Files/images/i.jpg

Обережно, краснуха!

Краснуха– гостре вірусне захворювання, яке характеризується явищами помірної загальної інтоксикації, збільшенням потиличних і шийних лімфатичних вузлів, появою висипки на шкірі.

Сприйнятливість до краснухи висока, найчастіше хворіють діти і підлітки. Особи до 20 років становлять біля 90% хворих. Діти у віці до 6 місяців уникають цієї недуги, оскільки успадковують імунітет від матері. Захворюваність має переважно спорадичний характер та реєструється в зимово-весняний період. При краснусі можливі епідемічні хвилі, що виникають з інтервалом біля 7 років. Інкубаційний період становить в основному 15-21 день, але може тривати від 11 до 24 днів.

Головні ознаки:

Ø збільшення білявушних, потиличних та задньошийних лімфовузлів до розмірів фасолини. Цей симптом з'являється за 1-3 дні до висипу і зберігається 10-14 днів;

Ø поява на шкірі блідо-рожевого, дрібноплямистого висипу переважно на розгинальних поверхнях кінцівок, спині та сідницях, який зникає через 2-3 дні без пігментації та лущення;

Ø явища загальної інтоксикації (головний біль, слабкість, втрата апетиту), легкі катаральні явища, біль в області суглобів та у м'язах, особливо шийних

Лікування:Хворий на краснуху повинен дотримуватися ліжкового режиму до повного зникнення клінічних симптомів хвороби. Клінічні прояви хвороби є основною для призначення симптоматичних засобів (жарознижувальні, анальгетики, протизапальні та ін). При ускладненнях проводять госпіталізацію та відповідне лікування вже в стаціонарних умовах.

Профілактика :

Ø хворих ізолюють вдома до 5-ої доби з моменту висипання (діти з вродженою краснухою також підлягають ізоляції в пологовому будинку);

Ø у дитячому колективі вводять карантинні заходи на 21 день після ізоляції останнього хворого;

Ø контактні діти можуть відвідувати дитячі колективи до 10-ої доби після реєстрації в ньому випадку захворювання, а з 11-ої до 21-ої доби їх рекомендовано ізолювати в домашніх умовах.

Досягти переривання механізму передачі збудника можна шляхом провітрювання і волого прибирання кімнат, де перебувають хворі.

Вагітні повинні уникати контакту з хворими не краснуху протягом 10 діб від початку їх захворювання. Якщо інфікування жінки все ж відбулося у перші 3 місяці вагітності, рекомендують штучне її переривання.

Для запобігання захворювання і тяжких ускладнень єдиним заходом залишається активна імунізація (щеплення КПК – кір/паротит/краснуха): обов’язкова вакцинація у 12 місяців та ревакцинація – у 6 років. Не рекомендується проводити вакцинацію під час вагітності у звязку з ризиком для плода. Імунітет розвивається через 15-20 днів і зберігається більше 20 років. Повторні захворювання після перенесеної хвороби не підтверджені.

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ХАРКІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР

МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ»

Харківська районна філія

Кiлькiсть переглядiв: 45

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.