• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Національно-патріотичне виховання учнівської молоді

/Files/images/IMG_7574.jpgЗАТВЕРДЖУЮ

Директор Зеленогайської

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

_______________ Ящук Є. Г.

«19» березня 2018 року

План роботи

на весняні канікули 2017-2018 н.р.

у Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Назва заходу Дата проведення Місце проведення Клас Кількість дітей Відповідальний
Співпраця з культуроосвітніми і позашкільними установами
1. Поїздка на виставку до «Ландау Центр» 27.03.2018 м. Харків 1-7 40 Класні керівники
2. Екскурсія до парку Горького 30.03.2018 м. Харків 6 10 Класний керівник
3. Екскурсія до музею при Харківському медичному університеті 28.03.2018 м. Харків 9 10 Класний керівник
Організація виховної діяльності в навчальному закладі (робота шкільної бібліотеки, спортзалу, секцій, гуртків, проведення свят тощо)
1. Виставка виробів з натурального матеріалу 26.03.2018-30.03.2018 Школа 1- 4 40 Керівники гуртків
2. Голосні читанки «Козацька абетка» 29.03.2018 Школа 5-8 40 Бібліотекар
3. Волейбольний турнір 30.03.2018 Шкільна спортивна зала 7-9 35 Вчитель фізкультури
4. Засідання хімічного гуртка 30.03.2018 Школа 10-11 15 Керівник гуртка
5. Засідання математичного гуртка 28.03.2018 Школа 6,8 15 Керівник гуртка
6. Математична вікторина «Юний ерудит» 29.03.2018 Школа 2-3 40 Класний керівник
7. Вікторина з правил дорожнього руху, ігри. 27.03.2018 Школа 2-5 20 Класні керівники
8. Засідання гуртка «Мій рідний край» 30.03.2018 Школа 4 18 Керівник гуртка

ВІТАЄМО НАШИХ ЧЕМПІОНІВ!!!

/Files/images/27.02.18 viber image.jpg


21.02.2018 р. Міжнародний день рідної мови


/Files/images/мова.jpg


/Files/images/моваа.jpg


21.02.2018 р.В ШКОЛІ ПРОВЕДЕНІ ЗМАГАННЯ "НУ-МО ХЛОПЦІ!"СЕРЕД УЧНІВ 9-11 КЛАСІВ. ЦІ ЗМАГАННЯ ПРИСВЯТИЛИ ПАТРІОТАМ, ПОКЛАВШИМ СВОЄ ЖИТТЯ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ!

/Files/images/20022018viber image.jpg /Files/images/20.18 viber image.jpg /Files/images/20.02.18viber image.jpg /Files/images/200218 viber image.jpg /Files/images/20.02 viber image.jpg


20.02.2018 р. День Героїв Небесної Сотні

/Files/images/h_ua_den_nebesnoy_sotni.jpg
До Дня Героїв Небесної Сотні в школі була проведена загальношкільна лінійка.
Людина, розумна людина, завжди сподівається на краще. Це природно, адже ми не станемо заперечувати, що найчастіше обставини, що нас оточують, просто змушують нас це робити. Надія супроводжує нас, напевно всюди, але що ми готові зробити для того, щоб вона не залишилася марною. Далеко не кожній людині випадає така честь, щоб сприяти втіленню кращих сподівань. А сприяння, активне сприяння в цьому - є єдина причина, по якій здійснюється це велике таїнство, дане нам Богом. Адже погодьтеся: не важливо, пливемо ми за течією чи проти, але важливо - на краще або гірше, і важливо, що рухаємося, і рухаємося по милості Божій.
20-е лютого 2014-го року стало якоюсь переломною датою цієї надії на краще для всього українського народу. Відчуваючи глибокі і тривалі приниження та відвертий гніт з боку пострадянської корупційної, кримінально-комуно-кегебістско-олігархічної химери, багатонаціональний український народ пробудився. Він встав перед тираном і не залишився у смертельної байдужості до майбутнього своїх дітей, до теперішнього своєї, даної Богом душі, до гідності та честі свого доброго імені.
На жаль «грабіжники граблять, і грабуючи, граблять грабіжно». Так написано у Святому Письмі. Ця дата з’явилася яскравим доказом тих слів і деспотична система вирішила умертвити цю надію.
Чи можна умертвити надію? «Надія лицеміра загине» - так написано у Святому Письмі. Але чи можна назвати лицеміром того, хто віддає найдорожче, що у нього є - життя, заради ближнього свого, заради кращого життя для ближнього свого? Таку людину називають героєм. Такі люди не вмирають, а їх життя продовжується на Небесах, поруч з Отцем Небесним.
11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день - «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого. Це зроблено, за даними проекту DilovaMova.com, «На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України», - йдеться в документі.


Масляна 2018: дата і традиції святкування по днях/Files/photogallery/816/масл.jpeg

У школі було проведено різноманітні заходи до свята Масляна.

/Files/images/18(1) viber image.jpg

Масляна–стародавнє слов’янське свято, що символізує проводи зими і очікування весни. Гуляння народу триває тиждень і завершується Прощеною неділею. Дивіться дати святкування Масляної в 2018 році і традиції, які пов’язані з кожним із днів.

У 2018 році Масляна починається 12 лютого і триватиме до 18 лютого включно.

Понеділок,12 лютого–перший день Масляної–“зустріч”. У цей день роблять крижані гірки. У давнину вірили, що чим далі котяться сани і чим гучніший сміх над крижаною горою, тим кращим буде врожай.

Вівторок,13 лютого–“загравання”. У цей день прийнято заводити веселі ігри та пригощати за організовані веселощі млинцями.

Середа,14 лютого–“ласунка”. Всі господині цього дня готують різні смаколики у великих обсягах і прикрашають ними багатий стіл, але млинці, звісно, залишаються на першому місці.

Читайте також:Якприготувати млинціЧетвер,15 лютого–“розгуляй”. З цього дня Масляна розгортається на всю широчінь–гуляють з ранку до вечора, водять хороводи, співають пісні.

П’ятниця,16 лютого–“тещині вечори”. Величезна кількість звичаїв у цей день спрямована на прискорення весіль та сприяння молоді у знаходженні собі відповідної пари. Зяті з вечора особисто запрошують в гості своїх тещ–пригощають їх млинцями.

Субота,17 лютого–“посиденьки зовиці”. У цей день молода невістка запрошує своїх рідних до себе.

Неділя,18 лютого–“Прощена неділя”, а також “проводи”, “ціловник”. Цього дня прийнято просити прощення у всіх близьких та скривджених за заподіяне зло, за якісь свої проступки. Це дуже світлий день перед початком Великого посту.

З19 лютогогуляння припиняються, оскільки в силу вступає Великий піст, який триватиме до 8 квітня–Великодня.


15.02.2018 р. В школі були проведені заходи до Дня вшанування учасніків бойових дій на теріторії інших держав.

Найгостріший спосіб або спроба вирішення виникаючих протиріч у поглядах, інтересах або цілях наших спільних взаємин може викликати конфлікт. І добре, коли цей конфлікт можна вирішити мирним, дипломатичним шляхом. Коли це перестає бути можливим, більш того, ситуація стає вкрай загрозливою для обох сторін, виникає необхідність силового рішення проблеми. Це на жаль властиво як для простих людських взаємин, так і для відносин між цілими спільнотами, державами.

/Files/images/Рисунок20.jpg

Як і окремо взята людина, устрій держави не відрізняється. У будь-якої держави є свій напрямок, свій світогляд, свої сили, коло друзів і критиків, ряд доступних ресурсів, які вона спрямовує на ті чи інші потреби. У кожної держави є своя армія, яка переважно використовується для захисту цього суспільства від небажаних загроз, в слідстві яких може виникнути важка або невиправна шкода державності, або її народу. Але як бути, коли держава, з тих чи інших причин, обмежена в силах і засобах, а конфліктна ситуація розпалюється з загрозливою силою? У слав’ян існує одна мудрість, яка на російський мові звучить так: «не имей 100 рублей, а имей 100 друзей». Ця мудрість не виникла з вуст поетів чи прозаїків. Це просте народне спостереження. Багато хто з нас, з нагоди, активно використовують цю мудрість, так як допомога друзів може виявитися досить до речі, особливо в тих випадках, коли нам може загрожувати реальна фізична небезпека. Так і держави між собою іноді вдаються до допомоги своїх небайдужих сусідів, товаришів або відвертих друзів.
Тих, хто на практиці реалізує цю допомогу, називають воїнами-інтернаціоналістами. Вони, з честю і доблестю своїх батьків і дідів, без перебільшення героїчно стають в самий центр виниклої гарячої точки і гідно намагаються утримати або погасити конфліктну ситуацію, яку на даний момент вирішити по іншому немає ніякої можливості. У сучасному світі це звичайна практика.
Так було і в часи Великого суспільного утворення - Радянського Союзу, в яке входило 15-ть республік і яке займало 1/6 частину суші. Радянський Союз брав участь у багатьох військових конфліктах. Один з останніх, був конфлікт в Афганістані. Останню колону радянських військ з Афганістану було виведено 15-го лютого 1989-го року. Участь держави в цьому військовому конфлікті коштувало нам життя більше чотирнадцяти тисяч наших солдатів і офіцерів, здоров’я десятків тисяч військових. Будь-яка війна, як жорно ламає життя безлічі людей. Це жорстока правда.
Поділяючи всю біль з тими, хто втратив на цій війні своїх рідних і близьких, дітей і чоловіків, віддаючи данину поваги всім учасникам подібних подій, офіційно на законодавчому рівні в деяких суверенних державах, утворених після розпаду СРСР,були встановлені відповідні пам’ятні дні. В Україні - це «День вшанування учасніків бойових Дій на теріторії інших держав», який встановлений Указом Президента незалежної України № 180/2004 від 11-го лютого 2004-го року і щорічно відзначається 15-го лютого. Разом з Україною цей пам’ятний день відзначається і в Білорусії, де станом на 2010-й рік проживало близько 30-ти тисяч ветеранів-афганців.


09.02.2018 р. та 12.02.2018 р. в школі були проведені виховні години, присвячені 80-ти річчю від Дня народження В’ячеслава Чорновола.

/Files/images/12 viber image.jpg

/Files/images/12(1) viber image.jpg

/Files/images/09 viber image.jpg


09.02.2018 р. В школі відбулась загальношкільна лінійка знагоди відкриття ХХІІІ зимових Олімпійських ігор. На цьому святі спорту вітали школярів які здобули успіхів в різних видах спорту. Так тримати! Ми пишаємось нашими спортсменами!

/Files/images/09.02.jpg

/Files/images/090218viber image.jpg


06.02.2018 було проведено годину спілкування у 4 класі за темою:"Ми -українці".

/Files/images/1/image-0-02-05-511a1b3875f1b899d05ca4fb655f93eaa36725f123866c6111ba0ff29ddc7979-V.jpg


02.02.2018. Бригада юних екологів Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ст.взяла участь у конкурсі екологічних бригад загальноосвітніх закладів Харківського району.

/Files/images/еко18.jpg


Засідання "Школи розвитку лідерів учнівського самоврядування".

31.01.2018 р.На базі Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президенті України відбулось друге засідання "Школи розвитку лідерів учнівського самоврядування". В ньому взяла участь голова шкільної спілки "Прометей", учениця 8 класу Ломака Софія.

/Files/images/лига ст (2).jpg


29.01.2018 - 100 років героїчній події - бою під Крутами.

У школі проведено загальношкільну лінійку.

(до 100 річниці бою під Крутами)
29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтивики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Втрати сягали: до 250 юнаків, одна рота (до 30 людей) студентів і 10 старшин. Бойовий наказ наша молодь виконала.Січень 1918 року. На столицю України насуваються озброєні до зубів більшовицькі орди під командуванням колишнього царського генерала Муравйова. Київські студенти та гімназисти, прагнучи захистити молоду Українську державу, організували Курінь січових стрільців, щоб дати гідну відсіч загарбникам.
Курінь, що налічував 300 душ, складався із студентів Українського народного університету, Університету Святого Володимира та учнів старших класів Української Кирило-Мефодіївської гімназії. Захисники, пройшовши лише семиденну військову підготовку, без сумнівів і вагань вирушили в похід проти російської армії на станцію Крути, що розташована на залізничній лінії Москва – Бахмач – Київ.
П’ять годин безперестанку студентський курінь стримував наступ червоних, втрачаючи молоді життя, під градом куль і гранат. Московські солдати без жалю багнетами проколювали юначі груди, прикладами рушниць розбивали голови, добивали поранених – розповідали очевидці тих трагічних подій.
28 студентів потрапили в полон. Муравйовці цілу ніч по-звірячому мордували їх, а на світанку повели на розстріл. У зимове холодне небо злетіли звуки гімну „Ще не вмерла Україна”, що його першим заспівав гімназист Григорій Пипський. Пролунала недовга кулеметна черга… В загальному бій під Крутами тривав 3 дні. 29 січня було вбито останнього з трьохсот крутівських героїв. Більшовицькі кати заборонили місцевим селянам поховати за християнським обрядом тіла захисників Києва, залишивши їх на засніженому полі.
Київ було захоплено у лютому, а вже у березні столицю УНР було звільнено.
Тільки тоді почали розшукувати тіла молодих людей, які загинули під Крутами. Вдалося знайти лише 30 скалічених тіл юнаків, більшість з яких урочисто поховали у братській могилі у Києві на Аскольдовому цвинтарі.
„Стримайте ж ваші сльози, які котяться: ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни, і Вітчизна збереже про них вдячну пам’ять на віки вічні”, — сказав Президент УНР Михайло Грушевський під час поховання героїв.
Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. „Понад все вони любили свій коханий край”, — писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.
Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща. Вічна їм слава.

З 23.01.2018р. по 26.01.2018р.в школі були проведенні заходи до Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту.

/Files/images/P1010527.JPG

/Files/images/P1010528.JPG

/Files/images/P1010533.JPG


27.01.2018 р.Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту

/Files/images/голок 18.jpg
Це стр ашне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву - Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!
В історії людства було безліч «темних» плям, але так відверто, широкомасштабно і цинічно, суспільство ще не падало ніколи. Маніпуляції громадською свідомістю, нездорові ідеї і злочинне замовчування, які супроводжували весь цей жах, не давали тоді повною мірою усвідомити справжній стан речей, і це сумно. Однак все світове співтовариство здригнулося, коли почали відкриватися факти і підтвердження подібних злодіянь, причому в справжніх «промислових» масштабах. Ми не повинні допустити, щоб подібне ще хоч коли-небудь повторилося!

План заходів до Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту

Термін Заходи Клас Відповідальний
1 23.01.2018 Загальношкільна лінійка, присвячена Міжнародному Дню пам’яті жертв Голокосту 1-11 ЗДВР, педагог-організатор
2 23.01-26.01 2018 Засідання круглого столу «Праведники світу» 7-11 Вчителі історії
3 23.01-26.01 2018 Години спілкування «Бабин Яр – символ голокосту в Україні» 5-11 Класні керівники
4 23.01-26.01 2018 Виховні години «Трагічні сторінки історії» 2-11 Класні керівники
5 23.01-26.01 2018 Виставка літератури «Голокост – трагічна сторінка в історії єврейського народу» 2-11 Класні керівники
6 23.01-26.01 2018 Усний журнал «Голокост - причини та наслідки» 7-11 Вчителі історії
7 25.01.2018 Перегляд фільмів присвячених Дню пам’яті жертв Голокосту 7-11 Класні керівники


/Files/images/соборність18.jpg

22.01.2018 р. День Соборності (день Злуки)

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.

Набираюча обертів машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишніх «консерваторів» поспішила зламати і ці сміливі починання вільного українського народу. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину - поляки. А далі ...
Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає. Надію, приміром, втратили нащадки кривавих диктаторів, коли Великий і Могутній Радянський Союз - об’єднання, побудоване зовні на «нових канонах справедливості», а всередині на крові і безглуздих жертвах, звалилося, не залишивши після себе нічого, що могло б його реанімувати.
22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.
21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. Потім, 30-го грудня 2011-го року, відповідно до Указу Президента України № 1209/2011 під назвою «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», День Свободи, який раніше відзначався 22-го листопада був об’єднаний з Днем Соборності і свято набуло свою нову назву - «День Соборності та Свободи України».
Після подій 2013-го - 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України «братнім російським народом», відповідно до Указу Президента України № 871 / 2014 від 13-го листопада 2014-го року, святу повернули колишню назву. «Відзначати щорічно 22 січня - у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки - День Соборності України. Внести до Указу Президента України від 30 грудня 2011 року № 1209 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат та професійних свят” зміну, виключивши абзац другий статті 1.»- йдеться в Указі.

План заходів до Дня Соборності України

№ з/пЗахідДата проведенняУчасникиВідповідальні
1.Виховна година «Моя Україна – єдина і неподільна»17.011-11 класиКласні керівники
2.
Перегляд короткометражного фільму «Злука»
Перегляд фільму: «Я -Українець»
17.01
18.01
1-11 класи
3-4 класи
Класні керівники, педагог-організатор
3.Виховна година «Незламна воля українського народу до незалежності»18.019 класКласний керівник
4.Вікторина «Визвольні змагання»19.017 класКласний керівник
5.Проведення конкурсу дитячого малюнку: «День Соборності України»19.011-5 класиКласні керівники
6.Виховна година «Вірю в тебе Україно!»19.015 класКласний керівник
7.Виховна година «22 січня – День Соборності України»19.013 класКласний керівник
8.Урочиста загальношкільна лінійка до Дня Соборності(Злуки) України22.011-11 класиЗаступник директора з ВР, педагог-організатор
8.Виховна година «Доленосна подія»22.012 класКласний керівник
9.Ділова гра «Живий ланцюг» як символ єдності України»22.019 класВчитель історії та правознавства
10.Круглий стіл «Об`єднання двох Україн – ЗУНР та УНР »22.017 класКласний керівник
11.Вікторина «Я люблю Україну»22.016 класКласний керівник
12.Виховна година «Історичні монологи до Дня Соборності України»22.018 класКласний керівник
13.Круглий стіл «Петрушевич – президент і диктатор ЗУНР»22.0110 класКласний керівник
14.Виховна година «Народ наш прагне миру»22.014 класКласний керівник
15.Урок Соборності «Єднання заради Незалежності»22.011-11 класиКласні керівники
16.Виховна година «Акт Злуки – приклад національної солідарності і розуміння державних інтересів»22.015-11 класиКласні керівники

Година спілкування в 4 класі ,,Україна-незалежна, демократична, правова держава,, під час якої учні познайомились з людиною, яка випереджала свій час, - В'ячеславом Чорноволом.

/Files/images/18 viber image.jpg


План заходів

з підготовки та відзначення 80-річчя від дня народження В.Чорновола

№ з/п Назва заходу Дата проведення Класи Відповідальні

1.

Підготувати та провести науково-практичні конференції: «Роль В’ячеслава Чорновола у відновленні незалежності України та становленні української державності», «Життя та діяльність видатного українського діяча В.Чорновола» Січень ─ лютий 2018 року 9-11 класи ЗДНВР Ліпова Т.А., класні керівники

2.

Провести тематичні уроки на теми: «Життя та діяльність В’ячеслава Чорновола», «Яким повинен бути справжній герой української держави» Січень ─ лютий 2018 року 4-11 класи ЗДНВР Ліпова Т.А., класні керівники

3.

Провести «круглі столи» на теми: «В’ячеслав Чорновіл – Герой України», «Безсмертний боєць з тоталітарним режимом», «В’ячеслав Чорновіл: людина та її ідеї», «Постать на тлі епохи», «Той, хто пройшов через терни» Квітень 2018 року 8-11 класи ЗДНВР Ліпова Т.А., класні керівники

4.

Провести лекції на такі теми: «В’ячеслав Чорновіл – людина, яка пробудила Україну», «В’ячеслав Чорновіл – провісник духовної свободи», «Будівничий української державності»
Квітень 2018 року 5-11 класи ЗДНВР Ліпова Т.А., класні керівники

5.

Провести виховні години «Його серце палало любов’ю до України», «Опозиційна особистість», «Біля витоків Української Гельсінської Групи», «В’ячеслав Чорновіл – дух, що тіло рве до бою»
Квітень 2018 року 1-11класи ЗДНВР Ліпова Т.А., класні керівники

6.

Оформити тематичні експозиції ілюстративних матеріалів щодо відзначення 80-річчя від дня народження В. Чорновола: «В’ячеслав Чорновіл та пробудження України», «Чорновіл – це уособлення незламного духу»
Січень ─ березень 2018 року 1-11 класи ЗДНВР Ліпова Т.А., класні керівники

17.01.2018.Проведено виховну годину до Дня Соборності України.

Учні 3-х та 4--х класів прослухали бесіду, відгадали загадки та кросворди про Україну, а наприкінці передивились короткометражний фільм "Злука".

День Собо́рності—свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919році.
Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

16.01.2017. Навчальний проект "Розмаїття Африки", який було проведенно в 4 класі.

Діти разом зі своїм класним керівником "подорожували" Африкою.

Метою цього проекту було ознайомити учнів з особливостями природи Африки; розвивати просторову уяву, вміння працювати із картою півкуль; навчити складати розповіді про природу материків і океанів, виступати перед класом з підготовленою інформацією; виховувати пізнавальний інтерес.

/Files/images/1_vertsun/26913734_545883062454665_391473591_n.jpg

/Files/images/1_vertsun/26994731_545883052454666_1195586051_n.jpg/Files/images/tereschuk_o/26105291_536594616716843_2103756805_n.jpg

Новорічне свято в початковій школі!!!/Files/images/свят мик 17.JPG

19.12.2017 В школі було проведено свято до Дня Святого Миколая.

Учні 5 класу разом з класним керівником - Грушко А.І., підготували та провели свято для учнів молодших класів./Files/images/лінійка 06.12..JPG

06.12.2017 Свято у початковій школі до Дня Збройних Сил України

06.12.2017 Загальношкільне свято до Дня Збройних Сил України
/Files/images/лінійка22.JPG

Протягом тижня з 20 по 24 листопада 2017 року в школі проходять заходи щодо вшанування пам,яті загиблих в роки голодомору

/Files/images/голод.jpg


Участь команди школи у грі "Що? Де? Коли?"

/Files/images/южный.jpg


18.11.2017 Профорієнтаційний захід

/Files/images/коледж.JPG
20 листопада 2017 року викладачем факультету фізичного виховання та музичного мистецтва Харківського педагогічного коледжу Смольниковою Н.Ф. були проведені профорієнтаційні бесіди.

У засіданні Ліги старшокласників Харківського району взяла участь голова шкільної спілки "Прометей", учениця 8 класу Ломака Софія


/Files/images/Соня.jpg


/Files/images/Соня1.jpg


/Files/images/Соня3.jpg

Засідання лідерів учнівського самоврядування завжди цікавий та довгоочікуваний захід як для лідерів так і для їх координаторів.19 жовтня 2017 року в великій залі Харківської районної державної адміністрації відбулося перше в цьому навчальному році засідання Ліги старшокласників Харківського району.
Тема засідання «Формування навичок соціального співробітництва членів Ліги старшокласників Харківського району в контексті утвердження спільних європейських цінностей». У роботі брали участь 35 лідерів шкільних органів учнівського самоврядування та їх координатори.
Засідання розпочала учениця Безлюдівського юридичного ліцею Мельник Ірина, яка проаналізувала роботу Ліги старшокласників у 2016/2017 навчальному році та поставила завдання на 2017/2018 навчальний рік. Виступ Ірини доповнили співдоповідачі. Учень 10 класу Слобожанської ЗОШ Даниленко Сергій розповів про проведення благодійної акції «Патріотичний марафон». Учень 11 класу Васищевської ЗОШ Нагорний Денис прозвітував про участь членів Ліги старшокласників Харківського району в літній школі Малої академії наук «Ерудит». Учениця 9 класу Вільхівської ЗОШ Ваал Валерія доповіла про реалізацію проекту «Схід і захід разом».
На засіданні старшокласники району обговорили план роботи на 2017/2018 навчальний рік та визначили пріоритетні напрями роботи.

Зустріч школярів з гвардійцями в/ч 3017 до Дня захисника України


/Files/images/воїни.jpg /Files/images/збройні.jpg


02.10.2017р. В 5-му класі був проведений Урок пам`яті, присвячений В.О.Сухомлинському

/Files/images/P1010392.JPG


/Files/images/P1010391.JPG

/Files/images/P1010393.JPG


З 29.09.2017р. по 02.10.2017р. у школі були проведені заходи до 76-ї роковини Трагедії Бабиного Яру./Files/images/29 09 172.JPG

/Files/images/30 09 171.JPG


21.09.2017.День миру


/Files/images/мир1.jpg /Files/images/мир2.jpg /Files/images/мир44.jpg


08.09.2017р.Проведено урочисту лінійку до дня фізичної культури та спорту.

/Files/images/ф-ра 18.JPG

/Files/images/ф-ра18(1).JPG

/Files/images/ф-ра18(2).JPG

На урочистій лінійці з нагоди дня фізичної культури та спорту виступила шкільна агітбригада, яка закликала школярів до здорового способу життя.

Також були нагороджені наші юні спортсмени. Вітаємо! Успіхів у майбутніх змаганнях!

Після завершення загальношкільної лінійки були проведені "Веселі старти" та футбольний матч.


Юні патріоти України!

1 вересня в 1 класі був проведений перший урок на тему: "Я - українець, я - європеєць". Вчитель класу - Терещук Іванна Олександрівна прагне з перших днів дітей в школі виховувати справжніх патріотів своєї держави. На уроці діти з цікавістю дізнавались багато нового про свою країну. Не обійшлося на уроці і без практичної роботи школярів. Діти з задоволенням розфарбовували національні та народні символи нашої країни.

/Files/images/tereschuk_o/IMG_20170901_104640.jpg

/Files/images/tereschuk_o/IMG_20170901_104648.jpg

01 вересня 2017 року у День знань відбулася урочиста лінійка та перший урок за темою "Ми європейці! Ми українці!


Лист МОН 1/9-413 від 27.07.17 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

1/9-413 від 27 липня 2017 року

Департаменти (управління) освіти і наукиобласних, Київської міської державних адміністраційІнститути післядипломної педагогічної освіти

Про деякі питання щодо організаціївиховної роботиу навчальних закладаху 2017/2018 навчальному році

Міністерство надсилає аналітичні матеріали щодо проблемних питань, які мають місце в дитячому середовищі.

Зміст листа просимо довести до відома керівників органів управління освітою різного рівня, керівників та педагогічних працівників навчальних закладів для використання при плануванні виховної роботи з учнівськими колективами, враховуючи потенціал навчального закладу і залучаючи до освітнього процесу партнерів.

Додаток : на 10 арк.

Заступник Міністра Р. B. Греба

Додаток 1до листа Міністерства освіти і науки Украінивід27.07.2017 p. №1/9-413

Відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р.№ 988-р, навчальний заклад має впроваджувати демократичну культуру через вироблення відповідних процедур для захисту прав дитини і формування демократичних цінностей: захищати права дитини, стати місцем, безпечним для дитини, і йдеться не лише про фізичну безпеку, а й про атмосферу довіри і взаємоповаги, де немає насильства та дискримінації.

1. За даними дослідження ЮНІСЕФ, проведеного в лютому 2017 року вусій Україні, 67 % дітей стикалися з випадками булінгу та 24% українських школярів піддавались булінгу. За наслідками війни та окупації територій маємо велику кількість внутрішньо переміщених сімей, а також дітей із посттравматичним синдромом. Сором’язливі та закриті до спілкування діти із сімей переселенців стають жертвами булінгу в 2 рази частіше за інших, тому що вони вимушені навчатись у малознайомих місцях, заводити друзів та інтегруватися заново у нове шкільне середовище, а тому потреба поширення взаємоповаги та позитивного ставлення один до одного серед дітей е дуже важливою.

З метою навчання дітей і підлітків життєвих навичок (психосоціальним компетентностям), які сприяють соціальній злагодженості, полегшенню адаптації до нових життєвих обставин, відновленню психологічної рівноваги, розбудові здорових стосунків Міністерство рекомендувало (лист від 28.12.2016 № 1/9-981) використовувати в навчально-виховному процесі навчально-методичний посібник «Розбудова миру, профілактика і вирішення конфлікту з використанням медіації: соціально-педагогічний аспект» та спецкурс курсів підвищення фахової кваліфікації педагогічних працівників «Базові навички медіатора в навчальному закладі. Забезпечення участі жінок і дітей у вирішенні конфліктів та миробудуванні» (схвалено для використання Науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді МОН пр. № 3 від 04.10.2016). Електронна версія зазначених матеріалів знаходиться за посиланням:http://www.la-strada.org.ua/ucp_mod_library_showcategory_65.html.

За перше півріччя 2017 року Національна дитяча «гаряча» лінія прийняла 20 851 дзвінок від маленьких, юних та дорослих українців. Аналіз дзвінків свідчить, що переважна більшість дітей (26,5%) телефонують із питаннями щодо інформування про свої права, а також - що робити та куди звертатися, якщо дитячі права порушуються. Так само, топовими темами для дітей залишаються запити щодо психологічного здоров'я (самотність, страхи, тривога, невпевненість в собі та своїх діях тощо) - 24,7%; питання статевого виховання - 11,7%. Значно зросла кількість дзвінків (1 543 звернення) щодо насильства та жорстокого поводження з дітьми.

Аналіз дзвінків на «Національну «гарячу» лінію свідчить, що з браком уваги та контакту з близькими людьми стикаються різні діти: з різних за достатком і статусом родин, різного віку і статі і це дає підстави зробити висновок про те, що суспільство досі на знає прав дитини і не вміє реагувати на їх порушення.

Національна Дитяча «гаряча лінія» - для дітей та про дітей. Це означає, що «гаряча лінія» приймає дзвінки від дітей та від дорослих, чиї запити стосуються дітей. Дитяча «гаряча лінія» функціонує за безкоштовним номером 0-800-500-225 (безкоштовний з мобільних та стаціонарних номерів телефонів по всій території України). А з 1 червня 2017 року Національна дитяча «гаряча лінія» відкрила короткий номер 116 111 (безкоштовний для абонентів КиївСтар та Лайфселл), що покращило доступ дітей до отримання консультацій. Даний номер телефону запроваджений у 26 європейських країнах як узгоджений номер допомоги дітям по телефону.

Лінія є абсолютно безкоштовною, анонімною та конфіденційною.

На Національній дитячій "гарячій лінії консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи соціальні працівники та соціальні педагоги. Коло питань, з яких надаються консультації, досить широке і було сформовано на основі отримуваних запитів від абонентів. Основні теми, з яких консультують на Національній дитячій «гарячій лінії», - насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в Інтернеті.

Дитяча «гаряча лінія» працює по будням з 12 до 20 години та в суботу з12 до 16 години.

Просимо поширити серед учасників навчально-виховного процесу інформацію та розмістити на сайтах навчальних закладів електронні банери Національноїдитячої «гарячої» лінії:Посилання для розміщення банеру:http://la-strada.org.ua/,http://la-strada.org.ua/ndgl_116111.gif.

2.Україна є країною походження, транзиту та призначення торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. За даними дослідження, проведеного на замовлення Представництва вУкраїні Міжнародної організації з міграції‚ з 1991 року понад 160 000 мігрантів постраждали від торгівлі людьми, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.

Згідно інформації відділу ювенальної превенції Національної поліції в Україні за 6 місяців 2017 року 11 дітей постраждали від потрапляння в ситуацію торгівлі людьми (ст.149 ККУ), 40 дітей - від насильницького задоволення статевої пристрасті неприродним способом (ст.153 ККУ); постраждала 21 дитина‚ яка не досягла статевої зрілості, від статевих зносин із дорослими (ст.153 ККУ); вчинено 75 злочинів щодо розбещення неповнолітніх (ст. 156 ККУ) та 2 малолітні дитини використовувались для заняття жебрацтвом ст.150-1ККУ) тощо.

Своєрідною відповіддю на нагальні потреби держави щодо запобігання та протидії торгівлі людьми як деструкції у розвитку суспільства, впровадження варіативної програми виховної роботи з питань протидії торгівлі дітьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для загальноосвітніх навчальних закладів, що є одним із завдань Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року (п. 2.7, 2.9) та планом заходів Міністерства освіти і науки України щодо запобігання торгівлі людьми до 2020 року (наказ № 405 від 8 квітня 2016).

З метою проведення ефективної і педагогічно-унормованої діяльності щодо профілактики та запобігання торгівлі людьми рекомендуємо у 2017/2018 навчальному році впроваджувати гуртки та факультативні заняття для учнів 7-10 класів, які схвалені для використання в загальноосвітніх навчальних закладах Науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді Міністерства освіти і науки України (протокол № 3 від 16.06.2017) та Вченою радою Інституту проблем виховання НАПН України (протокол №6 від 29 травня 2017 р.)

Програма гуртків та факультативів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для учнів 7-10 класів розроблені на основі матеріалів зазначеної вище комплексної програми і є другим етапом у формуванні таких життєвих навичок, як спілкування, прийняття рішень, критичне мислення, управління емоціями, стресами та конфліктними ситуаціями, формування цінностей та набуття відповідних компетентностей. (Автор-упорядник: Петрочко Ж. В., д. п. наук, професор, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України).

Електронний ресурс зазначених матеріалів за посиланням:http://mon.gov.ua/activity/education/pozashkilna-osvita/vyhovna-robota/protidiya-torgivli-lyudmi.html.

При проведенні просвітницької роботи з питань запобігання торгівлі людьми доцільно використовувати посібник «Соціально-педагогічні основи захисту прав людини, протиді`1` торгівлі людьми та експлуатації дітей», який включає курс за вибором/факультатив «Запобігання торгівлі людьми» для учнів 9-11(12) класів навчальних закладів, учнів професійно-технічних навчальних закладів та курс за вибором/факультатив «Знай та захищай свої права» для учнів 7-9 класів навчальних закладів).Матеріали схвалені для використання у загальноосвітніх навчальних закладах Науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді Міністерства освіти і науки України протокол № 3 від 4.10.2016. Матеріали можна знайти у вільному доступі на сайті ГО «Ла Страда-Украіна»www.la-strada.org.ua, або на сторінці в Фейсбукhttps://www.facebook.com/lastradaukraine.

3. Сучасні діти і підлітки значно випереджають своїх батьків в умінні користуватися комп’ютером, зокрема Інтернетом, і годинами спілкуються в соціальних мережах. Інтернет став невід’ємною частиною їхнього життя. Він може бути дуже корисним для загального розвитку, навчання, творчого самовираження і пошуку однодумців. Але він може бути й небезпечним: через малий життєвий досвід юні користувачі не завжди в змозі розпізнати ризики, які можуть трапитися їм у мережі.

Зосереджуємо увагу на загрозливій ситуації, яка почала поширюватися в Україні в дитячому середовищі з середини 2016 року. Йдеться насамперед про так звані «смертельні квести»‚ які ширилися соціальною мережею «ВКонтакте». Варто розуміти‚ що поширення цих небезпечних квестів відображає проблеми, які є не лише в дітей, а й y суспільстві загалом, насамперед у ставленні дорослих до дітей. Нерозуміння, неувага до дитячого життя, брак часу, байдужість до проблем, які хвилюють дітей, зверхність або, навпаки, надмірний контроль та гіперопіка, накопичуючись, призводять до формування закритості дитини, відчуття в неї самотності та непотрібності, пошуку можливих виходів із складних життєвих ситуацій відповідно до її рішень та можливостей. Один з таких шляхів, відомий з давних часів, - втеча від реальності, який у наші часи спростився завдяки створенню віртуального світу, віртуальних друзів, віртуального спілкування та віртуального життя, в якому і смерть здається віртуальною.

З метою запобігання втягненню дітей у небезпечні квести, підвищенню рівня педагогічної майстерності та компетентності у роботі з дітьми та батьками, в розмовах на такі непрості теми, як цінність людського життя і суїцидальна поведінка, повага до себе та до інших, розуміння та вміння говорити про власні проблеми рекомендуємо скористатися методичними рекомендаціями: «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення»(схвалені для використання в загальноосвітніх навчальних закладах Науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді Міністерства освіти і науки України (протокол №3 від 16.06.2017). Матеріали можна знайти у вільному доступі на сайті ГО «Ла Страда-Украіна»www.la-strada.org.ua, або на сторінці в Фейсбукwww.facebook.com/lastradaukraine.

4. Особливої уваги педагогічних колективів та батьківської громадськості потребують питання профілактики девіантної поведінки, правопорушень та злочинності серед неповнолітніх. Не дивлячись на те, що за 6 місяців 2017 року підрозділами ювенальної превенції Національної поліції України зареєстровано зменшення на 4,6% кримінальних правопорушень y порівнянні із аналогічним періодом 2016 року, вчинених дітьми та за їх участю, статистика цих правопорушень невтішна. Зокрема, дітьми та за їх участю вчинено: 1816 тяжких та особливо тяжких злочинів; 19 умисних вбивств, 8 згвалтувань; 33 грабежі та 89 неповнолітніх притягнуті до відповідальності за незаконний обіг наркотиків тощо. Звертаємо увагу, що 60,8 % від загальної кількості кримінальних правопорушень, вчинених дітьми та за їх участю, складають крадіжки (2 248). Статистична інформація Національної поліції України додається (додаток 2).

Аналіз правопорушень, вчинених неповнолітніми, свідчить, що основними причинами протиправних дій є недостатній життєвий досвід, схильність до наслідування дорослих, не завжди позитивний вплив на дітей оточуючого середовища, намагання звільнитися від опіки з боку батьків, віра в безкарність, недостатній рівень самокритичного ставлення до власних вчинків, хибна оцінка складних життєвих ситуацій тощо.

Враховуючи зазначене вище, Міністерство рекомендує впроваджувати в загальноосвітніх навчальних закладах факультативні курси, які орієнтовані на підсилення психологічної складової у вихованні дітей та учнівської молоді.

Для організаційно-методичного забезпечення викладання факультативних курсів працівниками психологічної служби Міністерство надсилало (лист від 06.06.2013№ 1/9-413) переліки програм факультативних курсів, курсів за вибором та спецкурсів для застосування в роботі працівників психологічної служби, рекомендованих для використання в початковій школі та електронні переліки програм факультативних курсів для застосування в роботі працівників психологічної служби, які схвалені для використання у загальноосвітніх навчальних закладах науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (лист ІІТЗО №14.1/12-Г-165 від 15.05.2013 р.). Зміст програм представлений у варіантах з кількістю 17, 35, 52 та 70 годин, які реалізуються за рахунок годин варіативної складової навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів.

Зазначений перелік програм розміщений на сайтах:www.mon.gov.ua,www.psyua.com.ua.

Ha допомогу педагогічним працівникам, які працюють із дітьми групи «ризику», корисними будуть матеріали, розміщеними на інформаційній онлайн-платформі «Центр знань», яка створена в рамках проекту Українського інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка спільно із МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід» за технічної підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ)http://knowledge.org.ua/.

5. Державною установою «Український моніторинговий та медичний центр з наркотиків та алкоголю» Міністерства охорони здоров’я України підготовлено Національний звіт щодо наркотичної ситуації в Україні, в якому зазначається, що загальна кількість підлітків груп ризику, з урахуванням оновлених даних за 2015 р., оцінюється у 129 000 осіб віком від 10 до 19 років включно. Діти все більше потрапляють до груп ризику інфікування ВІЛ/ СНІДом, і зусилля, що робляться з їх захисту, все ще не достатні.

У зв’язку із зазначеним вище рекомендуємо продовжувати розроблення сучасних інформаційно-освітніх програм первинної профілактики залежностей та шкідливих звичок, включаючи заходи щодо залучення дітей та молоді до спорту, творчості, мистецтва, інших громадських заходів із пропаганди здорового способу життя та забезпечити подальше впровадження інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова» для учнів 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Про те, як вчителям і батькам цікаво й зрозуміло донести підліткам інформацію про здоровий спосіб життя і безпечну поведінку - на порталіпрофілактичної освіти www.autta.org.ua.

Міністерство скеровує увагу та надсилає перелік важливих пам’ятних та ювілейних дат та міжнародних пам’ятних та ювілейних дат з проханням передбачити заходи у планах роботи навчальних закладів у 2017/2018 навчальному році (додаток 3).

Кiлькiсть переглядiв: 391

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.