• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Інформація щодо організації та проведення ЗНО

/Files/photogallery/816/ЗНОООО.jpg /Files/images/КОМПЛЕКСНЕ ВИДАННЯ.jpg

Корисні посилання

Український центр оцінювання якості освіти

Сайт: www.testportal.gov

Електронні адреси: org@testportal.com.ua

Телефон(факс): (044)486-09-62

Адреса: 04053,вул.Юрія Коцюбинського,5,м.Київ

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти

Регіон обслуговування: Харківська, Сумська області, Полтавська область

Сайт: zno-kharkiv.org.ua

Електронна адреса: rc.kharkiv.gromada@meta.ua Телефони: (057)705-15-64, (057)705-06-56

Адреса: майдан Свободи, 6, кім. 463 м. Харків, 61077УМОВИ УЧАСТІ В ДОДАТКОВІЙ СЕСІЇ ЗНО-2018

Протягом п'яти робочих днів з дня проведення основної сесії зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета(з урахуванням дня проведення)подати заяву щодо участі в додатковій сесії можуть учасники зовнішнього оцінювання, які:
1) не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього оцінювання через причини, що не залежали від дій та волі особи, яка проходить зовнішнє оцінювання, та на які вона не може вплинути;
2) у день проведення зовнішнього оцінювання з відповідного навчального предмета брали участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо), включених до офіційних заходів Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України, або прямували до/з місць їх проведення, що підтверджено відповідними документами;
3)брали участь в основній сесії зовнішнього оцінювання, але стосовно них допущено порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання;
4) брали участь в основній сесії зовнішнього оцінювання, але не змогли завершити виконання сертифікаційної роботи з певного навчального предмета у зв'язку з різким погіршенням стану здоров'я або виникненням у пункті зовнішнього оцінювання інших обставин, що могли становити загрозу для життя та здоров'я учасників зовнішнього оцінювання.

ПОРЯДОК ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ НА ДОДАТКОВУ СЕСІЮ

Подання документів особами щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії здійснюється у строки, що встановлюються наказом Міністерства освіти і науки України (наказ МОНУ від 19.09.2017 №1287).
Документи щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії подаються до Харківського РЦОЯО, а також можуть надсилатися рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Особа, яка подає документи щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, має подати комплект документів, що містить:
· заяву (встановленого зразка) щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливила участь в основній сесії;
· документ, де відображено факти та обставини, що можуть бути підставою для допуску до участі в додатковій сесії.
Разом із документом, що підтверджує певні події та факти, оформленим іноземною мовою, має подаватися його нотаріально засвідчений переклад українською мовою.
У разі потреби, за консультацією можна звернутися до пунктів:

м. Харків – Харківський РЦОЯО, майдан Свободи, 6, к.466, тел. (057) 705 07 37

Інформація про результати надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії розміщується на веб-сайті Харківського РЦОЯО наступного робочого дня після дня засідання регламентної комісії.
Пункти зовнішнього оцінювання для проведення додаткової сесії зовнішнього оцінювання створюються за місцем розташування регіональних центрів.
Директор – Сидоренко Олександр Леонідович,доктор соціологічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України. Додаткова інформація з питань ЗНО: Якушева Олена Сергіївна, спеціаліст по зв’язкам з громадськістю (057) 705 07 37, 097 83 23496

Презентація заступника завідувача ІМЦ Тавшунської Т.П. "Про підготовку до організованого закінчення 2017/2018 навчального року, проведення державної підсумкової атестації"(у вкладенні ,внизу сторінки).

Заходи щодо підготовки учнів до ДПА та ЗНО-2018.

№ п/п

Зміст заходів

Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Провести засідання педагогічної ради по визначенню предметів для проведення державної підсумкової атестації. До 10.04.2018
Директор школи
2. Створити куточки по підготовці та проведенню державної підсумкової атестації, в яких дати поширені рекомендації учням, щодо підготовки та проходження державної підсумкової атестації. До 10.04.2018 Класні керівники 4, 9, 11 класів, вчителі-предметники
3. Провести збори з учнями 4, 9-х,11-х класів їх батьками, на яких ознайомить проведенням державної підсумкової атестації До 02.04.2018 Класні керівники 4, 9-х, 11-х класів, адміністрація школи
4. Забезпечити проведення підсумкових контрольних робіт (ДПА ) у 4 класі відповідно до календарно-тематичного планування До 21.05.2018
Т.А. Ліпова
5. Скласти графік проведення консультацій. До 15.05.2018
Т.А. Ліпова
6. Учителям - предметникам постійно проводити повторення вивченого матеріалу, готувати учнів до державної підсумкової атестації. На протязі березня-травня Учителі-предметники
7. Перевірити стан повторення матеріалу та підготовку учнів до державної підсумкової атестації. До 18.05.2018
Т.А. Ліпова
8. Після проведення державної підсумкової атестації з кожного предмету комісіям скласти звіти про результати атестації і здати заступнику директора школи з НВР Постійно, протягом терміну проведення державної підсумкової атестації. Голови комісії, заступник директора школи з НВР

/Files/images/ОЦІНКА ДПА.jpg

31 березня відбудеться друга сесія пробного ЗНО

У суботу 31 березня 2018 року в усіх регіонах України відбудеться друга сесія пробногозовнішнього незалежного оцінювання, в ході якої її учасники матимуть можливість скласти пробні тести з біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії, а також з англійської, німецької, іспанської та французької мов.
Кожен із зареєстрованих учасників матиме можливість скласти один з пробних тестів, який вони обрали при реєстрації.
Найбільшою популярністю серед учасників пробного ЗНО користуються пробні тести з англійської мови, математики та історії України.
Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО створені інформаційні сторінки, де розміщена інформація про час і місце проходження тестування. Також на цих сторінках згодом будуть опубліковані результати проходження тестування.

20 лютого 2018 року учні 11 класу отримали від ХРЦОЯО індивідуальні конверти, що містять сертифікат ЗНО, реєстраційне повідомлення учасника ЗНО, інформаційний бюлетень "Зовнішнє незалежне оцінювання, 2018 ".


Всі випускники школи (учні 11 класу) зареєструвалися на ЗНО-2018!!!

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ ПРОБНОГО ЗНО-2018!

01.03.2018 року на сайті ХРЦОЯО в розділі «Пробне ЗНО» — «Особистий кабінет» будуть розміщені Запрошення для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2018 року.
Особливістю пробного ЗНО у 2018 році є те, що додатком до Запрошення є Картка учасника пробного ЗНО.
Запрошення та Картка сформовані в одному файлі, який учасникам пробного ЗНО необхідно роздрукувати самостійно (формат pdf).
Інформуємо учасників пробного ЗНО, що:

— Допуск учасників до пункту проведення пробного ЗНО триватиме з 10.15 до 10.50. Учасники, які запізнилися, до пункту проведення пробного ЗНО не допускаються.
— Після проходження пробного ЗНО, є можливість отримати результат пробного ЗНО з пройденого предмета за допомогою онлайн-сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» (далі – Сервіс), що буде розміщений в «Особистому кабінеті» 24.03.2018 року.
— Учасники, які зареєструвалися, але не взяли участь у пробному ЗНО, протягом трьох робочих днів (ураховуючи день проведення пробного зовнішнього оцінювання) можуть отримати матеріали пробного зовнішнього оцінювання у відповідному пункті проведення пробного ЗНО зазначеному у Запрошенні.

02.02.2018 року відбулися батьківські збори в 11 класі. Перед батьками виступила директор школи Є.Г.Ящук, яка нагадала батькам про особливості реєстрації учнів 11 класу на ЗНО-2018.

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти, 61022, м.Харків, майдан Свободи, 6, оф. 463, т.(057)705 07 37, office@zno-kharkiv.org.
Радимо ресурси, які допоможуть вам у підготовці до ЗНО-2018!
 1. http://testportal.gov.ua - програмні вимоги та характеристики сертифікаційних робіт, критерії власного висловлювання, правильні відповіді, таблиці переводу тестових балів, т.і.
 2. http://93.178.252.244:8080/ - тренувальне он-лайн тестування на сайті Львівського РЦОЯО (переваги- тренування за темами)
 3. http://zno.osvita.ua/ - тести ЗНО минулих років онлайн, перевага – можливість одразу почитати коментар: тема, правило, правильна відповідь, http://zno.osvita.ua/ukrainian/ - за роками.
 4. https://www.slideshare.net/... - опорні схеми для підготовки до ЗНО з української мови
 5. http://osvita.ua/... - безкоштовний посібник для підготовки до власного висловлювання
 6. https://www.slideshare.net/... - перифрази й цитати про письменників
 7. https://www.slideshare.net/... - таблиця за творами української літератури
 8. http://shevchenko.ukrlib.com.ua/... - інтерактивна біографія Тараса Шевченка
 9. http://natalianemirovska.blogspot.com/... - міні-тест до ЗНО. «Неймовірна двадцятка «Завдання з української мови та літератури»(персональний блог вчителя)
 10. http://all4zno.net/... - фільми on-line з української літератури відповідно до програми ЗНО
 11. https://vintest.org.ua/... - електронна бібліотека з української літератури
 12. https://www.facebook.com/... - сторінка у Facebook: Підготовка до ЗНО з української мови і літератури (фразеологізми в алфавітному порядку, фонетичні завдання, схеми до теорії літератури, т.і.)
 13. http://znoclub.com/... - 7 ресурсів для перевірки своїх знань з української мови та літератури
 14. http://kievtest.org.ua/... - пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва, обов’язкові для розпізнавання абітурієнтами
 15. http://www.lvtest.org.ua/... - тренінг on-line . Дати і події з історії України
 16. http://istzno.dp.ua/... - тематичні тести з основних та пробних сесій ЗНО 2006 – 2017 рр.
 17. https://docs.google.com/... - безкоштовні курси підготовки до ЗНО з фізики

ОСНОВНІ ЗМІНИ В ПРОЦЕДУРІ РЕЄСТРАЦІЇ ДЛЯ УЧАСТІ В ЗНО НА 2018 РІК

Унесено зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

Унесення змін зумовлено узгодженням Порядку з чинним законодавством, а також у зв’язку із запровадженням з 2018 року проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання з української мови для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які в поточному навчальному році мають завершити здобуття повної загальної середньої освіти.

Отже, учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які в поточному навчальному році здобувають повну загальну середню освіту та складають ДПА у формі ЗНО, комплект реєстраційних документів подають до закладів освіти, у яких вони навчаються. Керівники закладів освіти після отримання реєстраційних документів своїх учнів мають сформувати список осіб, які проходитимуть ДПА у формі ЗНО. Список осіб та комплекти документів в установлені строки керівники закладів надсилають до відповідного регіонального центру або передають нарочно. Таким учням Сертифікати ЗНО в індивідуальних конвертах буде надіслано за адресою закладу освіти, де вони навчаються.

Випускникам минулих років та особам, які не проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання, сертифікати буде надіслано за адресою, зазначеною під час реєстрації.

Окрім цього, вилучено норму щодо можливості подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта громадянина України для реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні особами, яким станом на 01 вересня року не виповнилося 16 років, що передує року їх участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Зміни відбулися відповідно до вимог чинного законодавства (паспорт громадянина України має бути отриманий особою, яка досягла 14-річного віку).

Ще однією новацією є те, що особи, які мають складати ДПА у формі ЗНО, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації, зможуть зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО в додатковий період (3–21 травня). Такі особи можуть обрати лише ті предмети, результат яких їм буде зарахований як оцінка ДПА.

За матеріалами ХРЦОЯО

/Files/images/ГРАФІК333.png

19 березня – останній день відправлення реєстраційних документів для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні

19 березня завершується реєстрація для участі узовнішньому незалежному оцінюванні2018 року.
Для успішної реєстрації для участі у ЗНО, необхідно створити та оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і передати його до відповідногорегіонального центру оцінювання якості освіти.
Реєстраційну картку необхідно сформувати за допомогою спеціального онлайн-сервісу, що функціонує на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Цього року учасник ЗНО може обрати не більше чотирьох навчальних предметів.
Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень і реєстраційне повідомлення учасника ЗНО. Ці документи надсилаються особам, які проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання за адресою навчального закладу, у якому вони навчаються, іншим категоріям – за адресою, вказаною під час реєстрації.
Усунути причини відмови в реєстрації або внести зміни до персональних даних майбутні учасники ЗНО зможуть до 2 квітня 2018 року.
Внести зміни до реєстраційних даних можна за допомогоюспеціального сервісу, який доступний на сайті УЦОЯО.
Для того щоб усунути причини відмови в реєстрації, необхідно повторно скористатисясервісом «Зареєструватися»та сформувати новий комплект документів.

СТАРТУЄ РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ-2018

З 6 лютого 2018 року в Україні розпочинається реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання.

19 березня 2018 року – останній день реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде вносити до 2 квітня 2018 року.

Програма реєстрації буде розміщена навеб-сайті УЦОЯО testportal.gov.ua.

Зареєструватися на ЗНО-2018 може особа, яка вже має повну загальну середню освіту або здобуде її у поточному навчальному році.

Порядок реєстрації осіб, які виявили бажання пройти зовнішнє незалежне оцінювання в 2018 році ( у вкладенні).

Реєстрація на пробне ЗНО стартує 9 січня 2018 року

Реєстрація учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 09 і триватиме до 31 січня 2018 року.
Як і в попередні роки, пробнеЗНО проводитиметься з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу учасників до пункту тестування та робочого місця.
Участь у пробному ЗНО є однією зі складових підготовки до тестування. Завдання, що створюються у формі предметних тестів, відповідатимуть програмам зовнішнього оцінювання, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт, а процедура проведення є наближеною до процедури проведення основногоЗНО.
Зареєструватись для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Кожен зареєстрований учасник зможе взяти участь у пробному ЗНО з української мови та літератури (24 березня), а також у одному із запропонованих предметів за вибором (31 березня): історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької або французької мов.
Пробні тести з біології, географії, історії України, математики, фізики і хімії, з урахуванням реєстраційних даних учасників, можуть бути перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.
Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні є платною. Вартість одного тестування для одного учасника 129 грн.
Реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.
Результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання не зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестаціюта не використовуються для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.


12.12.2017 прес-реліз

ПРО ОСОБЛИВОСТІ РЕЄСТРАЦІЇ НА ПРОБНЕ ЗНО У 2018 РОЦІ

24 та 31 березня 2018 року для всіх бажаючих ознайомитися з процедурою ЗНО, проводиться пробне зовнішнє незалежне оцінювання (пробне ЗНО).

Проведення пробного ЗНО здійснюється за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб.
Вартість одного пробного тесту у 2018 році для учасників порівняно з 2017 роком не змінилась і складає 129 гривень (по Харківському РЦОЯО).
З 09 до 31 січня 2018 року на сайті Харківського РЦОЯО (http://zno-kharkiv.org.ua) у розділі «Пробне ЗНО» відбудеться реєстрація на пробне ЗНО для мешканців Полтавської, Сумської та Харківської областей.
У разі одночасного проведення пробного ЗНО з декількох навчальних предметів особа може зареєструватися для складання тесту лише з одного із цих навчальних предметів.
Реєстрація для участі в пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг із проведення пробного ЗНО на рахунок, зазначений у реквізитах, що формуються одночасно з реєстраційною заявою.
Учасники пробного ЗНО з іноземних мов зможуть пройти процедуру тестування з цього предмета з аудіюванням.
Основні кроки для реєстрації на пробне ЗНО:
1) ознайомитися з Положенням про пробне зовнішнє незалежне оцінювання;
2) сформувати реєстраційну заяву за допомогою спеціального сервісу, вказавши такі дані: прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, місце проживання, контактний телефон, електронна адреса, категорію випускника (випускник поточного року, учень (слухач, студент) професійно-технічного, вищого навчального закладу І-ІІ р. а, випускник минулих років), перелік навчальних предметів із зазначенням мови, якою особа бажає отримати завдання пробного тесту, обрати із запропонованого переліку населений пункт, де особа буде проходити пробне ЗНО;
3) заповнити всі поля електронної форми, отримати персональний пароль і код (зберегти!) до «Особистого кабінету учасника пробного ЗНО»;
4) зайти на сторінку «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО» роздрукувати реквізити для оплати кожного замовленого предмету окремо та реєстраційну заяву;
5) оформити реєстраційну заяву та надіслати поштою до ХРЦОЯО;
6) оплатити послугу з проведення пробного ЗНО протягом 3-х робочих днів із дня електронної реєстрації (квитанцію зберігати в себе), але не пізніше трьох робочих з останнього дня визначеного строку реєстрації;
7) перевірити стан надходження оплати та реєстраційної заяви на сторінці «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО» через 10 робочих днів з дня оплати та відправки реєстраційної заяви.
8) самостійно роздрукувати запрошення на пробне ЗНО з 1 березня 2018 року зі сторінки «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО».
Участь у пробному ЗНО є добровільною.
Результати пробного ЗНО не використовуються для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів та для конкурсного відбору до ВНЗ.

· Директор – Сидоренко Олександр Леонідович, доктор соціологічних наук,професор, член-кореспондент НАПН України (057705 15 64).

· Додаткова інформація з питань ЗНО: Якушева Олена Сергіївна, спеціаліст по зв’язкам з громадськістю (057) 705 07 37, 097 83 23496.

У 2018 році пробне ЗНО відбудеться в березні

Участь у пробному тестуванні дасть можливість відчути атмосферу зовнішнього незалежного оцінювання та дізнатися про всі етапи його проведення.
Український центр оцінювання якості освіти затвердив наказ про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.
Реєстрація для участі в пробному ЗНО триватиме з 9 до 31 січня 2018 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 24 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 31 березня. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.
Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, будуть оприлюднені на інформаційних сторінках 30 березня – з української мови і літератури, з інших предметів – 6 квітня.

15.11.2017 прес-реліз

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УЧАСНИКА ЗНО-2018

ПРО ТЕРМІН ДІЇ СЕРТИФІКАТІВ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ
Відповідно до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років, крім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов.
Оцінка з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише з сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.
Вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж на чотири спеціальності.

ПРО МЕДИЧНИЙ НАПРЯМ НАВЧАННЯ

Мінімальні значення кількості балів з вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я» не менше 150 балів.

ПРО ВИБІР ПРЕДМЕТІВ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ НА ЗНО (ДЛЯ ВСТУПУ НА НАВЧАННЯ ДОВНЗ)

Особливістю вибору предметів на ЗНО-2018 для будь-якої спеціальності є те, що уніфікований Перелік конкурсних предметів вже відомий (Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році, наказ МОНУ від 13.10.2017 року № 1378 Додаток 4).
Окрім першого обов’язкового конкурсного предмету для усіх спеціальностей та галузей знань – української мови і літератури, у додатку зазначені другий та третій конкурсні предмети з усіх спеціальностей.

ПРО ЗМІСТ СЕРТИФІКАЦІЙНИХ РОБІТ ЗНО-2018

На сайті Українського ЦОЯО оприлюднено характеристики сертифікаційних робіт ЗНО 2018 року.
Змінено порівняно з 2017 роком кількість завдань в предметах: збільшено кількість завдань у тестах фізики (38) й хімії (52); зменшено - біології (48), географії (56);
Найсуттєвіші зміни відбулися у структурі сертифікаційних робіт з іноземних мов: додано нову частину «Розуміння мови на слух (аудіювання)», суттєво збільшено кількість завдань – 59 (було 43) і час виконання - 150 хвилин (було 120 хв.), визначено порядок зарахування результатів для визначення оцінки державної підсумкової атестації випускників 2018 року, які вивчали мову на рівні стандарту або академічному та профільному рівні.
Зміст і складність тестів з усіх предметів ЗНО відповідатиме Програмам зовнішнього незалежного оцінювання (наказ МОНУ від 03.02.2016 № 77)
· Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти: www.zno-kharkiv.org.ua
· Директор – Сидоренко Олександр Леонідович, доктор соціологічних наук,професор, член-кореспондент НАПН України.
· Додаткова інформація з питань ЗНО: Якушева Олена Сергіївна, спеціаліст по зв’язкам з громадськістю (057) 705 07 37, 097 83 23496

7 заяв, оновлені коефіцієнти, фіксований перелік конкурсних предметів і 150 балів на лікарські спеціальності – основні новації вступу-2018

7 заяв, оновлені коефіцієнти, фіксований перелік конкурсних предметів і 150 балів на лікарські спеціальності – основні новації вступу-2018

Наступного року 2 конкурсні предмети для вступу до вишів будуть фіксованими, а третій вступник зможе обрати з двох альтернативних варіантів. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич під час прес-конференції щодо умов вступу 2018 року.

«Практично всі основні стейкхолдери, які брали участь в обговоренні Умов прийому на 2018 рік, виступили за уніфікацію конкурсних предметів. Це забезпечить більшу рівність абітурієнтів: щоб коли вони подають різні заяви в різні університети не було так, що при розрахунку їх балу в одному випадку враховують одні предмети, а в другому – інші. Була широка дискусія – чи зробити повну уніфікацію, тобто всі 3 предмети однаковими, чи залишити один на вибір. Знову ж таки, враховуючи побажання університетів та громадськості, ми зробили третій конкурсний предмет на вибір», – розповів Юрій Рашкевич.

Таким чином, перелік конкурсних предметів матиме наступний вигляд:

 • Перший предмет – Українська мова та література (фіксований)
 • Другий предмет – профільний (фіксований)
 • Третій предмет – на вибір з двох предметів, що закріплені за кожною окремою спеціальністю (альтернативний).

Під час подання заяв абітурієнти зможуть використовувати сертифікати ЗНО як 2018 року, так і 2016, 2017 років з усіх предметів, окрім іноземних мов. Це пов’язано зі зміною формату проведення тестування з іноземних мов у 2018 році. Зокрема, на ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов вперше будуть тести двох рівнів складності: В1 і В2. Також вони включатимуть частину «Розуміння мови на слух»: прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

Сертифікати ЗНО можна буде використовувати в будь-якій комбінації.

Ще одна зміна – кількість заяв, які зможе подавати вступник 2018 року на місця державного та регіонального замовлення. Кількість заяв зменшена з 9 до 7, а подавати їх можна буде, як і цього року, не більш ніж на 4 спеціальності. Подання заяв на контракт не обмежується.

В Умовах прийому на 2018-й залишилися цьогорічні коефіцієнти – регіональний, сільський, галузевий, однак були дещо змінені їх величини. Так, регіональний коефіцієнт для вишів Києва буде 1, для ВНЗ у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладів вищої освіти – 1,04 і в інших випадках – 1,02.

Сільський коефіцієнт збільшено для вступників на аграрні спеціальності – для них він становитиме 1,05. На інші спеціальності СК дорівнюватиме 1,02. Ним зможуть скористатися вступники, які зареєстровані у селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу.

Галузевий коефіцієнт становитиме 1,02 і, на відміну від 2017 року, поширюватиметься також на заяви з другою пріоритетністю.

Для вступу на окремі медичні спеціальності – «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» – встановлено мінімальну кількість балів з біології, хімії або математики.

«Ще під час минулорічної вступної кампанії МОЗ звернулося до нас з наполегливим проханням встановити обмеження на вступ у мінімум 150 балів по всім предметам, але це було робити запізно. Втім ми врахували це на 2018 рік. На лікарські спеціальності буде встановлений мінімальний прохідний бал по результатам ЗНО – 150», – відзначив заступник Міністра.

На 2018 рік розширено перелік спеціальностей, яким надаватиметься особлива підтримка. Зокрема, додано спеціальності «Деревообробка», «Гідротехнічне будівництво» і частину спеціалізацій спеціальності «Географія», які стосуються фізичної географії.

Водночас Юрій Рашкевич наголосив, що один з головних принципів вступу – місце йде за студентом залишається незмінним.

«Готуючи цей документ, ми обговорювали його і в університетській спільноті, і в соцмережах, і на Колегії МОН, і в парламентському Комітеті з питань науки і освіти. Загальний тон був таким, що Умови прийому на 2018 рік, не мають зазнати кардинальних змін: суспільство, батьки, діти мають глибше зрозуміти ті особливості, які ми запровадили за останні кілька років. Тому одним з принципів написання Умов було нічого радикально не змінювати. Насамперед це стосувалося принципу, що місце йде за абітурієнтом. Широкий конкурс зберігається незмінним. Ми побачили, що абітурієнти дуже свідомо роблять вибір, і відбувається їх перетік до сильніших університетів, що є одним з серйозних аргументів забезпечення якісної підготовки фахівців», – підкреслив він.

Нагадуємо, що під час вступної кампанії 2018 року реєструвати електронні кабінети можна буде з 2 липня, а подавати заяви – з 12 липня.

Зовнішнє незалежне оцінювання пройде з 22 травня по 14 липня 2018 року

Кожен учасник ЗНО має право скласти тести максимум з чотирьох предметів
Зовнішнє незалежне оцінюванняу 2018 році пройде з 22 травня по 14 липня, про це йдеться в наказі Міністерства освіти і науки, передає прес-служба Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).
Так, згідно з наказом кожен зареєстрований учасник має право скласти тести максимум з чотирьох предметів. Зовнішнє незалежне оцінювання пройде з одинадцяти предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови.
Наголошується, що випускникам старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів результати ЗНО з трьох предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники повинні обов'язково здати: українську мову та літературу, математику чи історію України (на вибір), та ще один предмет з вищевказаного списку.
Зміст тестів буде відповідати програмам ЗНО, затверджених наказом Міністерства освіти і науки №77 "Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на базі повної загальної середньої освіти".
Також наголошується, що в наступному році для проведення ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов будуть використовуватися тести двох рівнів складності: рівня В1 і В2. Новацією цих тестів буде частина "Розуміння мови на слух", що передбачає прослуховування звукових фрагментів та виконання завдань до них.
Випускники загальноосвітніх навчальних закладів, які хочуть зарахувати результат ЗНО з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю мову на профільному рівні повинні здати тест рівня В2.
Крім того, у 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури будуть проходити учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році отримають повну середню освіту. Їм результати тестування з цього предмету зарахують як оцінки держатестації за рівнем повної загальної середньої освіти.
Після прийняття нового закону про освіту ЗНО в 9 класі не буде вводитися до 2026 року – Гриневич
Нагадаємо, експерти Українського центру оцінювання якості освіти дійшли висновку, що краще за всіх ЗНО-2017 здали абітурієнти з Києва та Львівської області. Саме в цих регіонах найбільше абітурієнтів здали ЗНО на 160-200 балів.МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
31.07.2017 № 1103
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України16 серпня 2017 р.за № 1014/30882

Деякі питання проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

Відповідно дочастини третьоїстатті 45 Закону України «Про вищу освіту»,статті 34Закону України «Про загальну середню освіту»,Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 року № 533),Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986,НАКАЗУЮ:

1. ЗатвердитиПерелік навчальних предметів, із яких у 2018 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти(далі - Перелік), що додається.

2. Встановити, що в 2018 році:

1) зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, проводитиметься з 22 травня до 14 липня;

2) кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів із Переліку;

3) для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької, французької мов використовуються завдання сертифікаційних робіт (предметні тести) двох рівнів складності: рівня В1 та рівня В2;

4) результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року:

українська мова і література (українська мова);

математика або історія України (період ХХ - початок ХХІ століття);

один з навчальних предметів, зазначених упунктах 2-11Переліку (за вибором випускника);

5) випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю іноземну мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2;

6) результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту.

3. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю.Г.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П.К.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

МіністрЛ. Гриневич

ЗАТВЕРДЖЕНОНаказ Міністерстваосвіти і науки України31.07.2017 № 1103

ПЕРЕЛІК
навчальних предметів, із яких у 2018 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

1. Українська мова і література.

2. Історія України.

3. Математика.

4. Біологія.

5. Географія.

6. Фізика.

7. Хімія.

8. Англійська мова.

9. Іспанська мова.

10. Німецька мова.

11. Французька мова.

Директордепартаменту вищої освітиО. Шаров
Директор департаментузагальної середньоїта дошкільної освітиЮ. Кононенко

Підсумки ЗНО-2017. Тест - інструмент для ранжування

10 серпня відбулась прес-конференція директора Українського центру оцінювання якості освіти Вадима Карандія та його заступника Валерія Бойка, на який було підбито підсумки проведення зовнішнього оцінювання в 2017 році.
Директор Українського центру прокоментував результатидержавної підсумкової атестаціїтазовнішнього незалежного оцінюванняучасників тестування 2017 року.
«Порівнявши результати ДПА з української мови 2016 та 2017 років, можна стверджувати, що частка випускників, які отримали оцінки достатнього та високого рівнів навчальних досягнень, тобто бали в атестаті від 7 до 12, збільшилася на 2,4% та 1% відповідно. Водночас на 5% зменшився показник початкового рівня навчальних досягнень (1-3 бали) (8,3% у 2017 році, 13,2% – у 2016)», – зазначив Вадим Карандій.
Цьогоріч результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття), а також один навчальний предмет за вибором випускника зараховувалися випускникам поточного року як результати державної підсумкової атестації (ДПА). Для зарахування оцінок ДПА можна було обрати й математику, й історію України.
Як і в минулому році, більшість випускників загальноосвітніх навчальних закладів поточного року під час вибору навчальних предметів для складання ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання надали перевагу історії України – 72% (у 2016 році – 64%), ДПА з математики складали 40,9% випускників (у 2016 – 36%).
У поточному році 49,1% випускників отримали оцінки достатнього та високого рівнів навчальних досягнень із математики, що на 2,6% більше, ніж у минулому році, з історії України цей показник становить 39,1%, що на 4,1% вищий від минулорічного.
«Отже, порівнявши результати випускників з цих предметів за два роки спостерігаємо позитивну динаміку, але маємо констатувати, що результати з історії України і математики все ж нижчі за очікувані», – підсумував пан Карандій.
Випускники міських загальноосвітніх навчальних закладів з усіх навчальних предметів, обраних для складання ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання, здебільшого демонструють достатній та високий рівні навчальних досягнень.Зокрема, частка випускників міських загальноосвітніх навчальних закладів, які проходили ДПА з української мови та отримали оцінки достатнього і високого рівнів навчальних досягнень, становить 70,6%, мешканців селищ міського типу – 55%, випускників навчальних закладів, які розташовані в селах – 36,2%.
Кращі результати зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів демонструють випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року, трохи нижчі – випускники минулих років, найнижчі – у випускників поточного року інших навчальних закладів системи загальної освіти (професійно-технічних навчальних закладах, спеціальних загальноосвітніх шкіл, спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів, шкіл соціальної реабілітації, коледжів, вечірніх шкіл).
Найбільше учасників, які з української мови за результатами ДПА мають достатній і високий рівні навчальних досягнень, зафіксовано в м.Києві (76,5% від загальної кількості випускників) та Львівській області (70%). Випускники загальноосвітніх навчальних закладів м.Києва та Львівської області також лідирують за результатами ДПА з історії України і математики.
«У регіональному розрізі результати зовнішнього незалежного оцінювання корелюють з результатами ДПА. Частка учасників, які отримали результати зовнішнього незалежного оцінювання від 160 до 200 балів з української мови і літератури,історії України, математики, англійської мови і біології також є найбільшою в м. Києві та Львівській області», – повідомив Вадим Карандій.
Директор Українського центру зазначив, що є стала тенденція щодо невтішних результатів з природничих дисциплін.
«Прослідковується прямий зв’язок між результатом ЗНО з навчального предмета та переліком предметів, що встановлюють виші для участі у конкурсному відборі. Варто повернутися до практики затвердження стандартного переліку предметів ЗНО, які прийматимуться для вступу до вищих навчальних закладів», - зазначив він.
Для більш ґрунтовного аналізу результатів державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році пропонуємо користуватися деперсоналізованимистатистичними даними, які розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Інформація є важливою для педагогічної спільноти, експертів, аналітиків, які проводять дослідження якості середньої освіти, а також аналізують рівень навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів.
Із офіційним звітом про проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, можна ознайомитися в розділі«Дослідження та аналітика/Офіційні звіти»на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко поінформував про показники якості предметних тестів зовнішнього незалежного оцінювання і проаналізував тести 2017 року за основними характеристиками (складність, розподільна здатність та надійність).
«У перші роки проведення пріоритетним завданням ЗНО була боротьба з корупцією при вступі та забезпечення рівних умов для абітурієнтів, незалежно від їхнього соціального статусу, місця народження чи здобуття середньої освіти. Однак, перш за все тест ЗНО – це інструмент, який має чітке завдання: проранжувати або вибудувати рейтинг абітурієнтів, які хочуть вступати до вищих навчальних закладів. Ранжування учасників передбачає, що будуть ті, які ЗНО не складуть, складуть дуже добре і ті, які знаходитимуться посередині рейтингу. Це визначальний принцип. Якби тест склали усі учасники ЗНО, це б означало, що розробники тестів не виконали покладених на них завдань, тобто не підготували надійний інструмент для ранжування абітурієнтів», – сказав Валерій Бойко.
Якість та ефективність тестів зовнішнього незалежного оцінювання щороку перевіряється за допомогою наукових статистичних методів, результати дослідження аналізуються та враховуються фахівцями Українського центру оцінювання якості освіти при підготовці тестів наступних років.
Аналізуючи якість тестів зовнішнього незалежного оцінювання, фахівці Українського центру оцінювання якості освіти послуговуються методами та інструментами, які пропонуєпсихометрія. Дослідження тестів зовнішнього незалежного оцінювання проводиться за допомогою програмного забезпечення SPSS.
Дані психометричного аналізу тестів зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року показують, що складність 11 з 12 предметних тестів є оптимальною. Тест із фізики визначено складним.
Дуже хорошу розподільну здатність мають сертифікаційні робити з німецької, іспанської, французької мов, математики, англійської мови, хімії, української мови і літератури, російської мови. Тести з фізики, географії, історії України та біології мають хорошу розподільну здатність.
Тести зовнішнього незалежного оцінювання з німецької, іспанської, французької мов, української мови і літератури, англійської мови, математики, хімії, російської мови й історії України мають відмінні показники надійності; надійність тестів із географії, фізики та біології належить до категорії «дуже хороша».
«Отже, можна констатувати, що тести зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року – це надійний інструмент вимірювання, оптимальні за складністю, мають дуже хорошу та хорошу розподільну здатність», – узагальнив Валерій Бойко.
Психометричний аналіз тестів зовнішнього незалежного оцінювання в цілому та кожного завдання окремо з усіх навчальних предметів представлено в другій частині офіційного звіту про організацію та проведення зовнішнього незалежного оцінювання на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Дослідження та аналітика/Офіційні звіти/Том 2».
Також директор Українського центру та заступник директора відповіли на питання журналістів. Зокрема, представників ЗМІ цікавили новації 2018 року та тести з іноземної мови нового формату.
Відповідаючи на питання журналістів, Вадим Карандій розповів про основні новації 2018 року: ДПА у формі ЗНО складатимуть учні професійно-технічних навчальних закладів, коледжів, технікумів тощо. З 2018 року буде впроваджено ЗНО з іноземних мов із використанням дворівневих (В1 і В2) предметних тестів із завданнями нового формату (аудіювання). Тести з української мови і літератури, математики, історії України будуть адаптовані для осіб з вадами зору.
ВалерійБойко пояснив, що предметні тести рівня В1 складатимуть випускники, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту або академічному рівні, тести рівня В2 – випускники, які вивчали іноземну мову на профільному рівні. Підготовка до впровадження інновації тривала 2 роки. Відбулося 2 етапи апробації тестів. За результатами апробації завдання систематизуються за складністю, визначається їхня розподільна здатність, обчислюється надійність тесту.

ЗНО в 2018 році: обов'язкові предмети, зміни і доповнення

Впровадження практики зовнішнього незалежного оцінювання (або ЗНО) — одна з найбільш кардинальних реформ у сфері української освіти. Іспит обов'язковий для кожного випускника 11 класу і проходить у вигляді тестування, за результатами якого студенту видається сертифікат, що відкриває йому дорогу до вибраний для подальшого навчання ВНЗ.

Можна скільки завгодно говорити про те, що екзаменаційні тести – спірне метод перевірки шкільних знань, а стара система вступу до Вузів краще і реалістичніше оцінювала засвоєну школярами теорію і практику. Все одно ЗНО в 2018 році все так само є обов'язковою нормою.

ЗНО в 2018 році: обов'язкові предмети, зміни і доповнення
ЗНО позбавить учнів від необхідності здавати іспити за два рази

Міносвіти України впевнене, що саме цей метод підсумкової екзаменації мінімізує зловживання повноваженнями з боку шкільної та університетської адміністрації та дозволить провести іспити максимально об'єктивно. Крім того, ЗНО позбавляє школярів від зайвих стресів, адже раніше один і той же предмет потрібно було здавати кілька разів: спочатку — щоб отримати атестат, а через пару тижнів ще раз – для вступу у ВУЗ.


Щорічно батьки і школярі ретельно відстежують новини, що стосуються ЗНО, адже фахівці Центру оцінювання якості знань не сидять без діла, постійно впроваджуючи якісь інновації. Не дивно, що випускникам 2018 року вже сьогодні хочеться знати, до чого готуватися в найближчі півтора року, щоб без проблем вступити до ВУЗУ.


Інновації у ЗНО-2018


Починаючи з 2018 року, випускники одинадцятих класів зіткнуться з черговими інноваціями в програмі і в процесі проведення ЗНО. Зміни будуть досить значними, тому не варто відкладати процес підготовки на потім.


Про терміни дії сертифікатів


Нагадаємо, що сертифікат ЗНО-2016 є дійсним протягом трьох років. Зараз питання про термін дії сертифікатів знову стоїть на порядку денному. Фахівці займаються виробленням нової методології проведення тестів, а це може спричинити за собою скорочення періоду дії сертифікаційних документів до 1 року. Таким чином, якщо одинадцятикласник не подасть заяву на зарахування до ВНЗ в 2018 році, у новому навчальному періоді йому доведеться повторно проходити экзаменацию.


ЗНО в 2018 році: обов'язкові предмети, зміни і доповнення
Не надійшли школярі в наступному році знову будуть здавати ЗНО

Зміни в екзаменації з іноземних мов


З 2016 року учнів лякають включенням іноземної мови у перелік предметів, обов'язкових для здачі ЗНО. Ця інновація викликала серйозну тривогу у школярів та їх батьків, неодноразово писали петиції з проханням скасувати таку практику. В результаті колегія Міносвіти вирішила дослідити доцільність ЗНО з іноземних мов шляхом проведення пробного тестування для кількох областей України.


У 2016 році апробація охопила столицю і Київську область, одеські й львівські школи. Всього в ній взяло участь приблизно три тисячі школярів. Нові тести включали в себе завдання, розподілені на два рівня складності: В1 (його проходили учні, які вивчали іноземні мови на рівні стандартної шкільної програми) і В2 (таку экзаменацию складали випускники, які навчалися у профільних класах). Крім того, в квиток входили завдання для перевірки навичок аудіювання.


В результаті Комісія прийняла рішення, що такий підхід себе виправдав – дворівневі тести з іноземних мов були названі доцільним і високонадійним інструментом вимірювання знань. Однак результати апробації поки складно назвати задовільними. Комісія вирішила, що самі тести і частину, присвячену аудіювання, варто доопрацювати, тому в 2017 році учнів чекає повторна апробація даного ЗНО, а от з 2018 року цілком можна очікувати проведення дворівневого тестування.


Обов'язкові предмети


ЗНО в 2018 році: обов'язкові предмети, зміни і доповнення
Іноземна мова в 2018 р. буде четвертим обов'язковим іспитом ЗНО

На сьогоднішній день в списку обов'язкових дисциплін залишаються математика (яка може бути замінена або історією біологією, якщо цього потребує обрана спеціальність), а також українська мова та література. Третій тест випускники визначають, виходячи з вимог обраного Внз. Швидше за все, до переліку обов'язкових дисциплін з часом додасться іноземна мова, причому вже в новому, дворівневому вигляді. Тому сміливо можна готуватися до проходження одразу 4-х випробувань в 2018 році.


ЗНО для дітей з обмеженими можливостями


Згідно словами Оксани Філіпішиної, що обіймає посаду уповноваженого з питань прав дитини, недискримінації та гендерної рівності, з 2018 року ЗНО для дітей зі слабким зором стане на 30 хвилин довше. Крім того, їм буде забезпечено додаткове освітлення аудиторій, а квитки будуть друкуватися з використанням шрифту Брайля. Міносвіти пообіцяло, що також врахує потреби випускників, які пересуваються на інвалідних візках – для них будуть підібрані приміщення з пандусами.


Мінімальний прохідний бал у 2018 році


У екзаменаційної кампанії ЗНО минулих років у результаті здавали все, що пояснювалося відсутністю мінімального балу для проходження тесту. З 2016 року ситуація змінилася і, швидше за все, така практика продовжиться і в 2017-2018 роках. Згідно новій системі оцінювання, учень повинен показати комісії хоча б мінімальні знання з предмета. Якщо ж він здає тест, продемонструвавши лише той факт, що протягом 11 років просиджував штани за партою, сертифіката він не отримує.


Таким чином, Вузи захищаються від абітурієнтів з нульовим рівнем знань. Для довідки наведемо дані 2016 року: з української мови та літератури пороговий бал був визначений у розмірі 23 тестових балів, з математики – 9 з історії – 25. Практика показала, що відсоток учнів, які не можуть набрати мінімум балів, досить високий. 9% одинадцятикласників не змогли здати рідну мову, 15 – продемонстрували незадовільне знання математики, а 13% не здали історію України.


ЗНО в 2018 році: обов'язкові предмети, зміни і доповнення
Пробне ЗНО обійдеться школярам в 120-150 грн. за предмет

Скільки буде коштувати пробний тест?


Вартість тестування на 2018 рік поки не визначена, але вже відомо, що в 2017 році сума складе 120 гривень за предмет. Швидше за все, на неї можна орієнтуватися і в наступному навчальному році — різниця навряд чи складе більше 20-30 гривень. Нагадаємо, що пробний тест можуть пройти лише особи, які подали відповідну заявку. Реєстрація учасників проходить у період з 1001 по 3101 відповідного навчального року. Дати пробних ЗНО встановлюються приблизно за місяць-півтора до основного.


Так, у 2017 році пробний тест з української мови можна буде пройти 1042017 біологію, фізику, математику, хімію, географію, історію та іноземну мову можна буде здати 8042017 року. Як показує практика, завдання пробних тестів досить незначно відрізняються від основних, тому варто пройти таке випробування для виявлення рівня своєї підготовки та коригування можливих прогалин і недоліків у знаннях.


Особливості ЗНО-2018 з різних предметів


Щоб вам було простіше підготуватися до майбутнього випробування, пройдемося по основним характеристикам різних предметів. Інформація представлена станом на 2017 рік; поки немає ніяких передумов до того, що у квитках буде змінена структурна частина. Важлива інновація: учні будуть звільнені від здачі шкільних іспитів, так як частина з тестів ЗНО буде формувати оцінку для атестата. Детальніше про те, які саме завдання буде враховувати комісія, ви можете прочитати нижче.


ЗНО в 2018 році: обов'язкові предмети, зміни і доповнення
Для здачі пробного тестування записуватися потрібно вже в січні!

ЗНО з української мови та літератури


В квиток з цього предмету входить 58 завдань, які учень повинен вирішити за 180 хвилин. Робота включає три частини:

перша, що перевіряє знання мови, включає 33 тесту;
друга, яка перевіряє знання з літератури, що складається з 24 тестів;
третя, що передбачає висловлення учнем власних думок, складається з одного завдання на певну тему.З 2017 року завдання частин 1 і 3 будуть зараховані як результат державної підсумкової атестації і увійдуть у ваш документ про отримання середньої шкільної освіти. Завдання екзаменаційного білета можуть бути представлені у формі тесту з одним варіантом відповіді (максимальна оцінка – 1 бал), завдань на встановлення відповідності (до 4 балів за завдання) і у вигляді міні-твори (до 20 балів). Встановлений максимум за всі види завдань становить 104 тестових бали.

ЗНО з математики


Квиток з математики включає 33 завдання, з якими випускникові доведеться впоратися за 180 хвилин. Квиток передбачає чотири форми завдань:
найпростіші, на вибір однієї правильної відповіді з п'яти (з 1 по 20). Вони оцінюються в 1 бал;
на встановлення відповідності логічних пар (з 21 по 24). Оцінка передбачає виставлення від 1 до 4 балів;
завдання відкритої форми, що передбачають рішення (з 25 по 30). Максимум, що тут можна отримати, становить 2 бали;
завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю, що супроводжується побудовою графіків або ілюстрацією малюнками (з 31 по 33). З них: №31-32 можуть принести вам до 4 балів, а №33 – до 6 балів за правильну відповідь.Крім того, як і у випадку з іспитом з української мови та літератури, цей тест йде в атестат як підсумкового оцінювання шкільних знань з математики. Комісія буде виставляти бали за результатами перевірки завдань під номерами з 1 по 28 а також врахує 31-32 номери. Зверніть увагу – комісія не перевіряє ваші викладки в чернетках! Максимум балів, які можна отримати на ЗНО з математики, становить 62 бали.

ЗНО в 2018 році: обов'язкові предмети, зміни і доповнення
Результати ЗНО з математики підуть в шкільний атестат

ЗНО з історії


Об'ємний квиток, що складається з 60 завдань, з якими потрібно впоратися всього за 150 хвилин. Робота передбачає дві частини:

перша з них перевірить знання учня в розділі «Історія України 20 — початку 21 століття». Вона складається з 30 завдань і буде зарахована як результат державної підсумкової атестації випускника 11 класу;

друга частина стосується розділів шкільної програми, що розповідають про історію України з давніх часів і до кінця 19 століття. Тут також буде 30 завдань.Формально завдання можуть бути представлені у вигляді тестів:
з одним варіантом відповіді (з 1 по 23 та з 31 по 53 можна отримати 1 бал за правильну відповідь);
у вигляді логічних пар (завдання з 24 по 26 і з 54 по 56 оцінювані до 4 балів кожне);
завдань на встановлення послідовності подій чи факторів (№27-28 і 57-58 які можуть принести до 3 балів за відповідь);
на вибір трьох відповідей із семи запропонованих у тесті (№29-30 та 59-60 оцінювані до 3 балів).Звертаємо вашу увагу, що відповіді на першу частину квитка будуть підставою для виставлення оцінки у вигляді підсумкової госаттестации. Максимально за весь квиток можна набрати 94 бали.

ЗНО з фізики


Екзаменування припускає рішення 34 завдань, для чого відводиться 180 хвилин. Білет складається із завдань, представлених у трьох формах:

з вибором однієї правильної відповіді (№1-20), який може принести до 1 бала;
встановлення логічного відповідності (№21-24), за вірну відповідь тут можна заробити до 4 балів;

без вибору відповіді. Ці завдання передбачають, що учень сам сформулює відповіді в стислому вигляді (№25-34), за що отримає до 2 балів.Тестування з фізики є підставою для виставлення оцінки в атестат про середню освіту. Максимум, який можна отримати за цей квиток, складає 56 балів.

ЗНО в 2018 році: обов'язкові предмети, зміни і доповнення
На 34 завдання з фізики відведено 180 хвилин іспитового часу!

ЗНО по біології


В даному квитку буде 50 завдань, які потрібно вирішити за дві години. Білет складається із завдань, представлених у трьох формах:

з вибором однієї правильної відповіді (№1-40), який може принести до 1 бала;
встановлення логічного відповідності (№41-46), за вірну відповідь тут можна заробити до 4 балів;
з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів (№47-50), за що можна отримати до 3 балів.Тестування з біології є підставою для виставлення оцінки в атестат про середню освіту. Максимум, який можна отримати за цей квиток, становить 76 балів.

ЗНО з географії


ЗНО з географії складається з 58 тестів, на рішення яких відведено 150 хвилин. Завдання розподілені на 4 основні форми:
з одним варіантом відповіді (№1-42), кожен з яких може принести 1 бал;
у вигляді логічних пар (№43-48), що дає до 4 балів кожна;
відкриті завдання, на які потрібно надати коротку відповідь (№49-52), оцінюється в 2 бали;
на вибір трьох відповідей із семи запропонованих у тесті (№53-58), за які можна отримати по 3 бали.Звертаємо вашу увагу, що відповіді на квиток будуть підставою для виставлення оцінки у вигляді підсумкової госаттестации. Максимально за весь квиток можна набрати 92 бали.

Англійська, французька, німецька та іспанська мови


У 2017 році мовні ЗНО складаються з 43 завдань, які потрібно пройти за 2 години. Структурно робота поділяється на три частини:
перевіряє навички читання. Тут буде запропоновано 22 завдання;

оцінює навик використання іноземної мови. Ця частина містить 20 завдань;

перевіряє навички письма. Дана частина містить одне завдання відкритої форми.ЗНО в 2018 році: обов'язкові предмети, зміни і доповнення
Іспит з іноземних мов передбачає аудіювання
Деякі завдання з частини читання і використання частин мови і листи служать підставою для виставлення оцінки в рамках госаттестации школярів. Форма завдань передбачає:

вибір однієї правильної відповіді в завданнях №1-1623-32 і 33-42 (1 бал за кожний);
заповнення пропусків у тексті в №17-22 (1 бал);
розгорнутий відповідь №43 (до 14 балів).Тим не менш, структурна складова квитка 2018 року, швидше за все, буде змінена у відповідності з дворівневим підходом. Що саме зазнає зміни (а також як будуть розподілятися бали за письмову частину і аудіювання) поки не відомо. Зараз за квиток можна отримати 56 балів.

ЗНО з російської мови


Іспит, який складається з 51 завдання, на вирішення яких Міносвіти вирішило відвести 150 хвилин. У квитку виділено дві категорії:

перша включає 50 завдань. Частина з них (№1-36 і 43-50) передбачає вибір однієї відповіді, оцінюється в 1 бал, інші (№37-42) полягають у виборі логічних пар, які можуть принести до 4 балів.

друга складається з одного завдання відкритої форми (№51), що оцінюється в 20 балів.Звертаємо вашу увагу, що відповіді на квиток будуть підставою для виставлення оцінки у вигляді підсумкової госаттестации. Загальний бал сертифіката досягає максимуму в 88 балів.

Подача документів та прийом до ВНЗ за результатами ЗНО


Випробування у вигляді ЗНО учень проходить не для власного задоволення, а для вступу до ВУЗУ. Давайте детальніше поговоримо про те, який відсоток складуть бали ЗНО в 2018 році за конкурсом на бюджетні місця, дізнаємося, чи можуть учні вступати в університет без сертифіката, і чи є пільги в балах ЗНО для певних категорій осіб.ЗНО в 2018 році: обов'язкові предмети, зміни і доповнення
При вступі до ВИШУ ви зможете подати максимум 9 заяв

Напрямки для подачі заяви до ВНЗ


Вже в 2017 році скорочується кількість потенційних спеціальностей і кількість можливих заяв. Тепер можна буде подати лише 9 заяв, вибравши для себе 4 спеціальності (ще в 2016 році можна було написати на 6 заяв більше, вибравши 5 спеціальностей для навчання). Крім того, обіцяють відмінити прийом для рівнів «спеціаліст» і «молодший бакалавр». Категорія «молодший спеціаліст» поки що буде збережена, але для неї будуть діяти нові (поки не розроблені) правила прийому.

Зміни в правилах вступу для пільговиків


Абітурієнти, які мають інвалідність, що відносяться до категорії дітей-сиріт, дітей військових, які брали участь у бойових діях і переселенців, які будуть надходити з урахуванням квот, введених Міносвіти. Право вступати поза конкурсної основи з 2017 року для цих категорій осіб скасовується. Квот буде кілька:
перша з них, що дорівнює 10% від числа місць за держзамовленням (але не менше, ніж 1 особа), відведена сиротам, школярам, які не можуть пройти ЗНО за медичними показаннями, а також учасникам бойових дій;

друга квота призначена кримським переселенцям, які приїхали в Україну після 01012017 року. Квота дорівнює 20% державного замовлення, але буде діяти не в кожному Вузі, а в спеціальних (уповноважених) інститутах і університетах, при яких створено центри освіти «Крим-Україна». Сьогодні таких центрів налічується 12;

третя квота є досить обмеженою дії – вона передбачена лише для навчальних закладів комунального типу. Тобто для Вузів, які фінансуються за допомогою засобів регіонального бюджету;

квоти номер чотири і п'ять призначені для іноземців та діють у межах міжнародних зобов'язань. Нагадаємо, що абітурієнти-іноземці надходять без сертифікатів, проходячи лише співбесіду в обраному Вузі.Збережуться додаткові бали за курси?


ЗНО в 2018 році: обов'язкові предмети, зміни і доповнення
У 2018 р. курси можуть не принести очікуваних додаткових балів!
Згідно із заявою керівника Департаменту вищої освіти, практика додавання балів за підготовчі курси не буде обов'язковою. Таке право отримають університети, у яких є непопулярні спеціальності. Якщо контракт наповнюється нормально, ні про які додаткові бали не може бути й мови, так що вже до 2017 року дане правило торкнеться «комп'ютерників». А ось майбутні екологи і фахівці по сільському господарству можуть піти на курси і підстрахувати себе при вступі.

Визначення коефіцієнтів конкурсних балів


З 2016 року була запроваджена нова система формування балів для вступників у Вузи. Фахівцями Міносвіти дається лише рекомендація щодо відсотка для визначення рейтингу сертифіката ЗНО, атестаційного балу та інших документів. Поки що чинними є такі рекомендації:
мінімальне значення рейтингу сертифікатів ЗНО повинно бути не менше 20%;
мінімум атестаційного рейтингу повинен становити не менше 10%;

Вузи приймають абітурієнтів з урахуванням творчих конкурсів, повинні відводити на цей вид вступного випробування не менше 50% рейтингу.Залишок балів може бути віднесено в рахунок диплома переможця МАНа, олімпіади або сертифіката про проходження підготовчих курсів (останнє, як було сказано раніше, діє не для всіх спеціальностей).

Одна хвиля зарахування у ВУЗ


Ще в 2015 році у абітурієнтів був шанс просунутися у списках, якщо першочергові претенденти на бюджет подадуть оригінали документів у інший ВУЗ. З 2016 року така практика була скасована і повертати її до життя не планують. У 2018 році одинадцятикласникам варто розраховувати тільки на одну хвилю надходження. Навіть якщо залишаться вакантні місця за держзамовленням, Міністерство просто заощадить на стипендії та фінансування університету, так як місце буде знято з конкурсу.

ЗНО в 2018 році: обов'язкові предмети, зміни і доповнення
При вступі до ВИШУ орієнтуйтеся лише на одну хвилю зарахування

ЗНО для майбутніх магістрантів


З 2018 року зіткнутися з ЗНО можуть не тільки вчорашні школярі. Бакалаври, які бажають продовжити навчання в магістратурі, поступово підводяться до того, що будуть здавати не внутрішньовузівських іспити, а точно таке ж ТЕСТУВАННЯ, як і випускники шкіл. ЗНО для бакалаврату охопить два напрямки – спеціальність та іноземна мова.

Виняток може бути зроблено для тих студентів, які мають міжнародну сертифікацію, що підтверджує знання іноземної мови на рівні не менше В1 або В2 (це питання ще обговорюється). Всі бакалаври будуть здавати ЗНО за фахом в 2018 році — поки не ясно, але з 2017 року така практика буде запроваджена для правників.
Кiлькiсть переглядiв: 2444

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.