За оперативною інформацією керівників закладів вищої освіти за станом на 20 липня 2018 року подано 113161 заява за всіма формами навчання (з них за денною – 101225 заяв) від вступників за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст», ступенями «Бакалавр» та «Магістр» в т.ч.:до 43 коледжів, технікумів та училищ – 13217 заяв (денна – 12846 заяв);до 32 закладів вищої освіти – 99478 заяв (денна – 87925 заяв);до 5 закладів вищої освіти приватної форми власності – 466 заяв (денна – 454 заяви);Найбільша кількість заяв подана до таких закладів вищої освіти:-Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна – 12945 заяв;-Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого – 8898 заяв;-Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» – 8069 заяв;-Харківський національний університет радіоелектроніки – 7517 заяв;-Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця – 6873 заяви.За даними Міністерства освіти і науки України за кількістю поданих заяв Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна входить до п’ятірки лідерів серед закладів вищої освіти України.Найбільша кількість заяв подана на спеціальності: право, філологія, медицина та комп’ютерні науки.26 липня 2018 року о 18.00 закінчується прийом заяв від вступників (для осіб, які вступають тільки на основі сертифікатів ЗНО).Не пізніше 01 серпня 2018 року відбудеться оприлюднення рейтингового списку вступників.На телефон «гарячої лінії» Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації надійшло 15 звернень, за підсумками розгляду яких вступникам надана необхідна інформаційно-консультативна допомога з питань умов вступу до закладів вищої освіти.

ДО ПОДАННЯ ПЕРШОЇ ЗАЯВИ ВСТУПНИКАМ ОБОВ’ЯЗКОВО ПОТРІБНО ПЕРЕВІРИТИ ВНЕСЕНУ В ЕЛЕКТРОННІ КАБІНЕТИ ІНФОРМАЦІЮ ТА ФАЙЛИ – РОЗ’ЯСНЕННЯ МОН

12 липня в електронних кабінетах вступників буде відкрита можливість подання заяв на вступ. МОН наполегливо просить абітурієнтів, які вже зареєстрували електронні кабінети та завантажили в них документи, перед поданням заяв перевірити внесену інформацію.
Йдеться про середній бал атестата, який цього року вступники мають розраховуватисамостійно, контактні номери телефонів та завантажені файли: фото, додаток до атестата, а також документ про підтвердження реєстрації в селі, якщо вступник претендує на отримання сільського коефіцієнта.
Перевірити коректність інформації та доданих файлів обов’язково потрібно ДО подання першої заяви на вступ. Лише до цього моменту вступник може самостійно змінити внесені дані. Після подання першої заяви зробити це буде неможливо.
На жаль, в попередні роки непоодинокими були випадки, коли вступники завантажували в поле для атестата зовсім інші файли – рецепти Празького торту, фото домашніх улюбленців, батьків, медичні довідки тощо. Тому перед поданням заяв необхідно уважно перевірити, які саме файли додані в електронний кабінет, та чи правильно вказана інша інформація.
Водночас МОН також звертається до вступників з проханням не поспішати подавати електронні заяви у перший день – для цього буде більш ніж достатньо часу. Подавати заяви через електронні кабінети можна буде до 18-ї години 26 липня, тобто понад 2 тижні.
Окрім цього звертаємо увагу, що реєстрація електронних кабінетів НЕ закінчується 12 липня – вона триватиме до 18-ї години 25 липня.
Нагадуємо, щопереглянути найпоширеніші запитання-відповіді про вступ до вишів можна на сайті МОН
Раніше в МОН пояснили, що робити,коли під час реєстрації електронного кабінету з’являється напис про помилку, та які помилки найчастіше роблять вступники.
За матеріаламиhttps://mon.gov.ua.