Ви знаходитесь тут:
- Головна
- Інформація щодо організації та проведення ЗНО- 2023
Корисні посилання
Український центр оцінювання якості освіти
Сайт: www.testportal.gov
Електронні адреси: org@testportal.com.ua
Телефон(факс): (044)486-09-62
Адреса: 04053,вул.Юрія Коцюбинського,5,м.Київ
Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти
Регіон обслуговування: Харківська, Сумська області, Полтавська область
Сайт: zno-kharkiv.org.ua
Електронна адреса: rc.kharkiv.gromada@meta.ua Телефони: (057)705-15-64, (057)705-06-56
Адреса: майдан Свободи, 6, кім. 463 м. Харків, 61077
ОСНОВНА СЕСІЯ НМТ: РОЗМІЩЕНО ЗАПРОШЕННЯ
На інформаційних сторінках понад 206 тисяч учасників основної сесії національного мультипредметного тесту розміщено запрошення. У них зазначено дату, час (за київським часом) і адресу проведення НМТ.
Зверніть увагу: допуск до тимчасового екзаменаційного центру розпочинається за 30 хв і припиняється за 10 хв до початку тестування.
Учасники, які планують проходити тестування за кордоном, мають зауважити, що в запрошеннях час зазначено за Києвом.
Учасникам НМТ необхідно самостійно сформувати і по змозі роздрукувати запрошення зі своєї інформаційної сторінкина вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти. Доступ до інформаційної сторінки здійснюється за логіном і паролем, отриманими раніше.
Учасники, які втратили свої логіни і паролі для доступу до інформаційної сторінки, можуть скористатися додатково створеним спеціальним сервісом«Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022»― достатньо коректно заповнити поля форми.
З міркувань безпеки ми не публікуємо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. З цієї ж причини цьогоріч не оприлюднено графіка тестувань. Наполегливо рекомендуємо не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека всіх учасників національного мультипредметного тесту.
Учасників НМТ просять уважно ставитися до повідомлень від УЦОЯО
В Українському центрі оцінювання якості освіти звертаються до вступників, які проходять процедуру реєстрації на НМТ, з проханням уважно ставитися до повідомлень, що надсилаються через персональні кабінети.
Про це повідомила директор УЦОЯО Тетяна Вакуленко, коментуючи ситуацію зі значною кількістю вступників, які надають дані, що потребують виправлення або уточнення.
За її словами, наразі 7 тисяч вступників, які реєструються для участі у НМТ, отримали повідомлення про необхідність виправлення реєстраційних даних, але досі ніяк не відреагували на нього.
«Ми намагаємося до них достукатися і не можемо. Вони ризикують не бути зареєстрованими, а ми дуже хотіли б, щоб вони все ж таки зареєструвалися і пройшли оцінювання», –наголошує Вакуленко.
За її словами, можливо, така ситуація пов'язана з тим, що не всі вступники наразі мають сталий зв'язок із закладами освіти або вчителями, які завжди консультували учасників тестування.
Також директор УЦОЯО зауважила, що ще однією причиною може бути те, що учасники НМТ не дуже уважно читають повідомлення, що їм надсилаються.
Як відомо, реєстрація на НМТ триватиме до 3 травня. Можливість внесення змін до реєстраційних даних буде відкрита до 7 травня.
Фахівці УЦОЯО продовжують готувати демонстраційні варіанти тестів з усієї лінійки предметів НМТ. Сьогодні ми пропонуємо потенційним учасникам тестування виконати завдання з другого обов’язкового предмета ーматематики.
Онлайновий НМТ із математики доступний на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти за цимпосиланням. Зауважте, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний вступному тесту.
Під час реального тестування у вас буде змога користуватися довідковими матеріалами (формулами), тож і тепер рекомендуємо працювати над завданнями з опертям на них.
Як під час проходження демонстраційного тесту, так і на реальному тестуванні визможете вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді, а після завершення роботи отримаєте результат тестування з цього предмета.
Якщо у вас наразі повільний інтернет або немає можливості працювати протягом 60 хвилин за комп’ютером / з планшетом / телефоном ー завантажте файл із демонстраційним варіантом тесту з математикина свій пристрій, виконайте завдання і звірте свої відповіді з правильними.
Нагадуємо: 28 лютого на нашому сайті було розміщено демонстраційний варіант завдань з української мови, тест із якої входить дообов’язкового блоку предметів НМТ. А не пізніше травня 2023 року будуть оприлюднені демонстраційні варіанти всіх можливих тестів вступного випробування. Продовжуйте стежити за новинами на нашому сайті ー так ви зможете якнайшвидше дізнаватися актуальну інформацію про НМТ і краще підготуватися до нього.
23.02.2023 року під час брифінгу було представлено модель вступу, яка дасть змогу забезпечити організацію і проведення вступної кампанії у 2023 році.
Як зазначив Сергій Шкарлет, це – спільне напрацювання Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, Українського центру оцінювання якості освіти, а також активних представників батьківської й освітянської спільнот.
Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти цьогорічабітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.
НМТ міститиметри блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника.Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Із міркувань безпеки ухвалено таке рішення: НМТ проходитиме в один день.Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний блок відведено по 60 хвилин. Зауважимо, що учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів.Таблиці переведення Міністерство освіти і науки затвердить завчасно.Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Цей документ буде затверджено невдовзі. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набратине менше 10%від загальної кількості тестових балів.
Реєстрація для участі в оцінюванні проходитимеу квітні.Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи. Усі етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Центру.
Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитимев червні, додаткова–в червні–липні.У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.
Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти –тимчасових екзаменаційних центрах(ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Про те, у яких саме країнах проходитиме оцінювання, ми повідомимо згодом. Ворог продовжує атакувати наші міста, тож, як і минулого року, тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.
Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.
У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.
У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Принагідно зауважимо: Український центр оцінювання розвиваємо тестову платформу, тож подібні завдання обов’язково стануть доступними на ній у майбутньому.
Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.
Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня 2023 року підготує демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань.
Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.
Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.
Усі вступники до магістратурина основі ступеня бакалавра складатимуть Єдиний вступний іспит(ЄВІ), у якому будуть два блоки: тест загальної навчальної компетентності(ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської). Також для вступу на спеціальності 05 Соціальні та поведінкові науки, 06 Журналістика, 07 Управління та адміністрування, 08 Право, 28 Публічне управління та адміністрування, 29 Міжнародні відносини потрібно буде скласти Єдиний фаховий вступний іспит (ЄФВВ).
Що таке національний мультипредметний тест?
Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра з медичних та ветеринарних спеціальностей) та молодшого бакалавра у 2023 році будуть використовувати результати національного мультипредметного тесту (НМТ).
НМТ – це комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків:
- українська мова;
- математика;
- предмет на вибір (історія України, біологія, фізика, хімія, іноземні мови (англійська, французька, німецька, іспанська).
Блок завдань з української мовиміститиме 30 завдань: 10 завдань з вибором однієї відповіді з 4 варіантів відповідей, 15 – з вибором однієї правильної відповіді з 5 варіантів та 5 завдань на встановлення відповідності (4 з 5).
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 45 балів. Для отримання 100 балів за шкалою 100–200 балів для вступу необхідно буде набрати 5 тестових балів. Блок не міститиме завдань для надання письмової розгорнутої відповіді.
Блок завдань з математикиміститиме 22 завдання: 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з 5 варіантів, 3 завдання на встановлення відповідності (3 з 5) та 4 завдання з короткою відповіддю.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 32 бали. Для отримання 100 балів за шкалою 100–200 балів для вступу необхідно буде набрати 4 тестових бали. Учасники тестування матимуть можливість скористатися довідковими матеріалами і чернетками.
Блок завдань з історії Україниміститиме 30 завдань: 20 завдань з вибором однієї правильної відповіді з 4 варіантів, 4 завдання на встановлення відповідності (4 з 5), 3 завдання на встановлення послідовності та 3 завдання з вибором 3 відповідей із 7 запропонованих.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 54 бали. Для отримання 100 балів за шкалою 100–200 балів для вступу необхідно буде набрати 6 тестових балів. Учасники тестування матимуть виконувати завдання, що стосуються історичного періоду «Історія України (друга половина XVI – початок XXI ст.»).
Блок завдань з іноземної мови (англійської, німецької, французької та іспанської на вибір учасника)міститиме 32 завдання: 5 завдань з вибором однієї правильної відповіді, 11 завдань на встановлення відповідності та 16 завдань на заповнення пропусків у тексті.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 32 бали. Для отримання 100 балів за шкалою 100–200 балів для вступу необхідно буде набрати 4 тестових бали. Блок не міститиме завдань з аудіювання та завдань для надання письмової розгорнутої відповіді.
Блок завдань з фізики міститиме 20 завдань: 12 завдань з вибором однієї правильної відповіді з 4 варіантів, 2 завдання на встановлення відповідності (4 з 5) та 6 завдань з короткою відповіддю.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 32 бали. Для отримання 100 балів за шкалою 100-200 балів для вступу необхідно буде набрати 4 тестових бали. Учасники тестування матимуть можливість скористатися чернетками.
Блок завдань з хімії міститиме 30 завдань: 22 завдання з вибором однієї правильної відповіді з 4 варіантів, 2 завдання на встановлення відповідності (3 з 5) та 6 завдань з короткою відповіддю.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 40 балів. Для отримання 100 балів за шкалою 100–200 балів для вступу необхідно буде набрати 4 тестових бали. Учасники тестування матимуть можливість скористатись деякими довідковими матеріалами і чернетками.
Блок завдань з біологі їміститиме 30 завдань: 24 завдання з вибором однієї правильної відповіді з 4 варіантів, 2 завдання на встановлення відповідності (4 з 5) та 2 завдання з вибором 3 відповідей із 3 груп запропонованих варіантів.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 46 балів. Для отримання 100 балів за шкалою 100–200 балів для вступу необхідно буде набрати 5 тестових балів.
На виконання тесту буде відведено 180 хвилин. Учасник тестування самостійно розподілятиме час між предметними блоками.
Завдання НМТ відповідатимуть зміступрограм ЗНОз навчальних предметів і будуть аналогічними до використовуваних у ЗНО.
Результати НМТ
Завдання мультитесту будуть оцінені відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. За виконання кожної складової тесту учасник після завершення тестування отримає окремий результат.
Пізніше результат кожного блоку буде переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше ніж 10% від загальної кількості тестових балів за цей блок.
Максимальна кількість балів за кожний блок (45 – з української мови, по 32 – з математики, фізики, іноземних мов, 54 – з історії України, 40 – з хімії та 46 – з біології) відповідатиме 200 балам за шкалою 100–200.
Вагові коефіцієнти
До результатів кожного блоку НМТ під час вступу буде застосовано ваговий коефіцієнт відповідно до спеціальності, на яку абітурієнт вступає.
Що стосується третього предмета на вибір, то абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім, для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнти. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.
Інформація про значення цих коефіцієнтів міститься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.
Заздалегідь ознайомившись із коефіцієнтами, вступники зможуть визначити, результати якого блоку є визначальними для вступу на ту чи іншу спеціальність.
Строки проведення
У 2023 році передбачено проведення двох сесій НМТ:
- основна (червень);
- додаткова (червень-липень).
У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.
Місце проведення
НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.
Інформацію про те, у яких саме країнах проходитиме оцінювання, буде оприлюднено пізніше.
Тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.
Демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ будуть оприлюднені не пізніше травня 2023 року. Опрацювавши їх, учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань.
Замість результатів НМТ 2023 року для вступу можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.
НМТ проведуть за схемою 2+1: мова й математика обов'язкові
Національний мультипредметний тест, за результатами якого відбудеться конкурсний відбір під час вступної кампанії, очікувано буде проведений за схемою 2+1.
Про це під час презентації моделіНМТповідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Зокрема, учасники тестування цього року мають скласти тест, який складатиметься з трьох предметних блоків.
Структура НМТ в 2023 році:
українська мова+математика+предмет на вибір.
Предметом на вибір учасника тестування стануть – історія України, одна з іноземних мов, біологія, фізика або хімія.Тестування для кожного випускника відбуватиметься в один тестовий день.
Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.
Вступати на різні спеціальності можна з різними комбінаціями НМТ
Під час вступної кампанії абітурієнти матимуть можливість вступати на різні спеціальності незалежно від комбінації предметів, яку обере учасникНМТ.
Відповідну можливість передбачає модель проведення національного мультипредметного тесту, що була презентована Міністерством освіти і науки 20 січня.
Зокрема, незалежно від обраного вступником додаткового (третього) предмета позитивний результат НМТ дозволить подавати заяву для вступу на будь-яку спеціальність з урахуванням вагових коефіцієнтів, установлених для предметів на різні спеціальності.
Для отримання позитивного результату за шкалою 100-200 балів з кожного предмета учаснику буде необхіднонабратине менше 10% від загальної кількості тестових балів.
Блок завдань НМТ з історії України значно розширений
Вступники 2023 року, які оберуть третім предметомНМТісторію України, працюватимуть з завданнями, які охоплять період у 5 століть.
Відповідно дохарактеристикитестів, що будуть застосовані в 2023 році, завдання будуть стосуватись історичного періоду «Історія України (друга половина XVI – початок XXI ст.»).
Усього блок завдань з історії України міститиме 30 завдань–20 завдань з вибором однієї правильної відповіді, 4 завдання на встановлення «логічних пар», 3 завдання на встановлення послідовності та 3 завдання з вибором 3 відповідей із 7 запропонованих.
Для отримання позитивного результату тестуванняза шкалою 100–200 балів вступникунеобхіднобуденабрати не менше6тестових балів.Максимальна кількість тестових балів за цей предметний блок НМТ дорівнює54 балам.
Для порівняння, учасники НМТ у 2022 році під час тестування працювали із завданнями, що стосуються історичного періоду: «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.», тобто з темами, які раніше були складниками ДПА у формі ЗНО з історії України.
> Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди розпочинає роботу освітнього хабу, метою якого є надання безоплатних освітніх послуг для учнів, батьків, учителів. Фахівці університету проводять методичні й просвітницькі семінари, практикуми, лекції й тренінги на різноманітні актуальні теми з методики навчання окремих предметів, інклюзивної освіти, управління й менеджменту, організації безпечного освітнього середовища,педагогіки партнерства, підготовки до складання НМТ, ЄВІ.У березні в межах хабу розпочне свою роботу Центр підготовки вчителів початкових класів до проходження сертифікації педагогічних працівників,який допоможе освітянам опанувати алгоритми проведення сертифікації. Робота хабу стартує 02.02.2023 року, вона розпочнеться з практикуму для абітурієнтів "Як вступнику написати мотиваційний лист ".На сайті освітнього хабу, у зручній формі розміщено всю інформацію прдіяльність проєкту, розклад заходів.Заплановано просування хабу у соціальних мережах, для цього творено канали на платформах Телеграм та
> Ютуб. > Покликання на сайт: > https://sites.google.com/hnpu.edu.ua/khnpu-eduhub > > Телеграм канал: https://t.me/eduhubKhnpu > > Ютуб канал: > https://www.youtube.com/channel/UCYI0yA8sHKYb81c3-ECJNKQ > > Просимо Вашого сприяння щодо > максимального залучення до роботи > хабу > вчителів та школярів закладів > загальної, середньої, спеціальної та > позашкільної освіти. > Колектив нашого університету > впевнено тримає стрій і працює заради > перемоги України на всіх фронтах. >
Кiлькiсть переглядiв: 10064
Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.