• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Охорона праці

/Files/photogallery/816/охорона.jpg

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №948/2019

Про невідкладні заходи щодо запобігання пожежній небезпеці в Україні ( у вкладенні)


/Files/photogallery/816/сми.jpg

Головний редактор журналу «Охорона праці» з робочим візитом відвідав Управління Держпраці 11 березня 2021

Сьогодні, Дмитро Матвійчук, головний редактор науково-виробничого журналу «Охорона праці», зустрівся з посадовими особами Головного управління Держпраці у Харківській області.

Мета наради: діяльність робочої групи з впровадження ризикоорієнтованого підходу на підприємствах Харківщини.

Нагадуємо.На базі Головного управління Держпраці у Харківській області відповідно до Плану заходів щодо реалізації Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні, затвердженого розпорядженням КМУ від 12.12.2018 No 989-р, запроваджено пілотний проект підвищення ефективності наглядової діяльності у сфері охорони праці з урахуванням ризикоорієнтованого підходу шляхом розроблення відповідного інституційного, правового та організаційного механізму її провадження. Управлінням Держпраці за участю головного редактора науково-виробничого журналу «Охорона праці» було створено та проведено засідання постійно діючої робочої групи з впровадження ризикоорієнтованого підходу. До складу робочої групи увійшли керівники та представники більше 20-ти підприємств та закладів освіти Харківщини.

Першим кроком у межах пілотного проекту з упровадження ризикоорієнтованого підходу в систему управління охороною праці на підприємствах, в установах та організаціях Харківської області стала широка інформаційно-роз’яснювальна робота. Фахівці ГУ Держпраці під час проведення заходів держнагляду акцентували увагу на потребі ідентифікації небезпек і розроблення дієвої системи запобігання виробничим ризикам. Теоретична та практична допомога з цього питання надається у процесі не тільки заходів нагляду, а й превентивних заходів, зокрема нарад, семінарів і круглих столів з представниками роботодавців Харківської області.

Під час робочого візиту присутніми були визначені напрямки подальшої роботи з керівництвом підприємств, установ, організацій щодо впровадження пропозицій по використанню ризикоорієнтованого підходу на підприємствах та обмін інформацією по вже задіяним шляхам вдосконалення системи охорони праці на підприємствах Харківщини.


Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умовах адаптивного карантину

Лист МОН № 1/9-406 від 29.07.2020 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/9-406 від 29 липня 2020 року
Керівникам департаментів (управлінь)
освіти і науки обласних, Київської
міської з державних адміністрацій,
закладів вищої освіти, підприємств,
установ та організацій, що належать до
сфери управління МОН
Про підготовку закладів освіти до
нового навчального року та опалювального
сезону в умовах адаптивного карантину
Шановні колеги!
Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2» з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, з 1 серпня 2020 р. до 31 серпня 2020 р. на території областей та міста Києва із урахуванням епідемічної ситуації в регіоні, продовжено дію карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2».
На виконання підпункту 3 пункту 13 Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2016 № 1400, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2016 р. за № 1623/29752, з урахуванням вимог наказу Міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню короновірусу СОVID-19», з метою забезпечення стійкого функціонування об’єктів освіти в умовах виникнення надзвичайної ситуації та збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу пропонується:
1) продовжити дію режиму надзвичайної ситуації функціональної підсистеми навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту для запобігання поширенню медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня, пов'язаної з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2;
2) поінформувати учасників освітнього процесу закладів освіти та працівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління МОН, про подовження адаптивного карантину та заборони, що діють на території України на період дії карантину в залежності від рівня епідемічної небезпеки в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях, який встановлюється за результатами оцінки епідемічних показників та визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (за посиланням https://covid19.gov.ua);
3) здійснити заходи в межах компетенції та обсягах, що необхідні для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;
4) провести вступні (первинні) інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу щодо безпеки життєдіяльності під час навчального року та опалювального сезону про дотримання обмежень задля запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, правил поведінки у закладах освіти, правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково-кишкових захворювань, норм гігієни та виробничої санітарії, правил поведінки в громадських місцях, а також поводження з незнайомими людьми та предметами, користування громадським транспортом, попередження травмування на об'єктах залізничної інфраструктури, дій у випадку надзвичайних ситуацій тощо за відповідними інструкціями з реєстрацією у журналах.
В межах компетенції забезпечити виконання Плану заходів з підготовки об'єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2020/21 року та його проходження, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 916-р.
На виконання підпункту 14 пункту 2 розділу ІІІ та підпункту 5 пункту 1 розділу ІV Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 січня 2018 р. за № 100/31552, пропонуємо для врахування в роботі інструктивно-методичні матеріали щодо порядку підготовки закладу освіти до нового навчального року та опалювального сезону з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності.
Додаток: на 21 арк.( у вкладенні)
З повагою
Т. в. о. Міністра Сергій ШКАРЛЕТКАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 17 квітня 2019 р. № 337 Київ

Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (у вкладенні ).

Нова редакція Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах освіти

Наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669 викладено у новій редакції Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти ( у вкладенні).
Це Положення визначає єдину систему організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу ( учнів, студентів, курсантів, слухачів, аспірантів та працівників закладів освіти), а також обов’язки керівників та посадових осіб щодо забезпечення безпечних та нешкідливих умов навчання, утримання і праці, запобігання травматизму.
Навчання та перевірка знань з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності учнів, студентів, курсантів, слухачів, аспірантів та працівників закладів освіти проводяться відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 №1669.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 22.11.2017 № 1514 викладено у новій редакції Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах, установах, організаціях, підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України.

Перелік документів з охорони праці

1. Акт перевірки готовності закладу до навчального року

2. Акт перевірки захисного заземлення, ізоляції електромережі. Протоколи виміру освітлення

3. Акти на проведення занять в кабінетах, спортивних залах , спортмайданчиках

4. Положення про службу ОП

5. Положення про систему управління ОП

6. Організація роботи з ОП

7. Договір (угода) з ОП адміністрації і профорганізації

8. Акти перевірок виконання угоди

9. Положення про оперативний контроль з ОП

10. Положення про комісію з питань ОП

11. Склад комісії з перевірки стану охорони праці в школі

12. Положення про уповноважених осіб трудового колективу з ОП

13. Графік адміністративно-громадського контролю за станом ОП

14. Структура акту перевірки стану ОП

15. Положення про навчання з питань ОП

16. Перелік категорій посадових осіб і спеціалістів, навчання яких з питань ОП проводиться у НЗ

17. Тематичний план, програма навчання працівників школи з питань ОП

18. Тематичний план, програма навчання працівників правилам ДР

19. Тематичний план, програма з вивчення „Правил охорони життя людей на водних басейнах України”

20. Правила охорони життя людей на водних басейнах України для працівників і учнів Зеленогайської ЗОШ І-ІІІст.

21. Розклад занять (консультацій) з ОП

22. Розклад занять (консультацій) з ПДР

23. Розклад занять (консультацій) з правил охорони життя людей на водних басейнах

24. Список осіб, які проводять навчання з питань ОП по темам

25. Білети для підготовки до атестації з питань ОП

26. Склад комісії для проведення атестації з питань ОП

27. Протокол перевірки знань з питань ОП працівників

28. Перелік журналів з ОП та БЖД

28. Пам’ятка з проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності учнів

29. Програма питань вступного інструктажу з ОП для працівників

30. Програма питань первинного (на робочому місці) інструктажу з ОП

31. Програма питань вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності учнів

32. Програма питань первинного інструктажу для учнів

33. Програма питань інструктажу, бесіди (1-8 кл) з ОП при проведенні осінніх та весняних канікул

34. Програма питань інструктажу бесіди (1-8 кл) з ОП при проведенні новорічних, різдвяних свят та зимових канікул

35. Програма питань інструктажу бесіди (1-8 кл), інструктажу (учні 9-11 кл.) з ОП при проведенні літніх канікул
36. Дії працівників на випадок виникнення пожежі
37. Дії вчителя, зав. кабінетом і других відповідальних осіб при об’явленні стихійного лиха та аварій техногенного характеру
38. Форми актів
39. Дії на випадок виникнення пожежі
40. План евакуації учнів і працівників на випадок виникнення пожежі
41. План евакуації (по поверховий) учнів на випадок виникнення пожежі

42. Розміщення кабінетів по поверхам та прізвище, ініціали відповідальної особи

43. Форми актів


/Files/images/ОХОРОНА ПР.gif

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.08.2016 № 974
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08 вересня 2016 р. за № 1229/29359

Про затвердження Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України

(правила у вкладенні ).

Відповідно допункту 16частини першої статті 18 Кодексу цивільного захисту України,статті 26Закону України «Про освіту» тапункту 3розділу 1 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697, з метою забезпечення безпечних і нешкідливих умов навчання, праці, виховання та пожежної безпеки в навчальних закладах та установах системи освіти УкраїниНАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, що додаються.
2. Сектору мобілізаційної роботи, цивільного захисту та безпеки життєдіяльності (Цимбал А.А.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України у встановленому порядку.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Гребу Р.В.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр Л.М. Гриневич

Кiлькiсть переглядiв: 10091

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.