• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Життя профспілки

Перенесення робочих днів у грудні: як працюємо і відпочиваємо

/Files/images/1_vertsun/1543222417_184556.jpg

З метою забезпечення раціонального використання робочого часу і створення сприятливих умов для святкування 25 грудня – Різдва Христового та у 2019 році 1 січня – Нового року, Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 11 січня 2018 року № 1-р «Про перенесення робочих днів у 2018 році», яким рекомендовано керівникам підприємств, установ, організацій, для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю, перенести у 2018 році в порядку та на умовах, визначених законодавством, робочі дні з:

  • понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня;
  • понеділка 31 грудня на суботу 29 грудня.

Таким чином, Католицьке Різдво у 2018 році (25 грудня) випадає на вівторок. Понеділок, 24 грудня, теж буде вихідним, який доведеться відпрацювати в суботу, 22 грудня.

Новий рік 2019 (1 січня) буде у вівторок. 31 грудня (понеділок) теж зроблять вихідним, однак його потрібно буде відпрацювати в суботу, 29 грудня.

Довідково

Загальна кількість календарних днів у грудні – 31 день.

Із них робочі – 20, святкові та вихідні дні – 11. Напередодні святкових (скорочені на 1 годину): 22 грудня і 29 грудня.

Про затвердження графіків прийому громадян в Департаменті науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації на 2018 рік (у вкладенні)

17 жовтня на території анексованого Росією українського півострова Крим у місті Керч стався вибух у політехнічному коледжі. Кількість жертв у результаті стрілянини зросла до 20 осіб.

Поради професіоналів про те, як поводитися в екстремальних ситуаціях.

Як не допустити агресії учня

Перш за все, вчителям треба уважніше придивлятися до своїх учнів. Конфліктологи стверджують, що за останні чотири роки градус агресії серед українських школярів зріс у кілька разів. На це впливають багато чинників, у тому числі загальна ситуація в країні. Школярі навіть підсвідомо можуть прагнути влаштовувати бійки і сутички між собою та втягувати в конфлікти вчителів.

Бути завжди напоготові

Навіть якщо вам здається, що ваша школа ніколи не стане місцем теракту, вам все одно треба бути напоготові.

Які мають бути профілактичні дії:

— з’ясуйте, де розташовані резервні виходи;

— дізнайтеся про план евакуації з будівлі на випадок надзвичайної ситуації;

— дізнайтеся, де зберігаються засоби протипожежного захисту і як ними користуватися, спробуйте отримати елементарні навички надання першої медичної допомоги;

— зберігайте в шухляді такі предмети: маленький радіоприймач і ліхтарик, запасні батарейки до них, аптечку, носові хустинки, свисток.

Терористи взяли вас у заручники. Що робити?

Головним завданням терористів є не розправа із заручниками, а тиск під загрозою цієї розправи. У таких випадках вам необхідно запам’ятати, як поводитися:

— намагайтеся бути розважливими, спокійними, по можливості миролюбними;

— уникайте будь-яких дискусій;

— за першої ж нагоди намагайтеся повідомити про своє місце розташування рідним чи в поліцію;

— намагайтеся запам’ятовувати будь-яку інформацію про злочинців, яка в майбутньому допоможе встановити їхнє місце перебування;

— у випадку застосування спецпідрозділом правоохороних органів сльозоточивого газу дихайте через мокру тканину, швидко і часто моргайте, викликаючи сльози;

— потрапивши під стрілянину, лягайте на підлогу або землю, не стійте біля вікон, навіть зачинених, не піднімайтеся вище підвіконня. Найнадійніше місце в приміщенні — санвузол. На вулиці спробуйте знайти будь-яке укриття — клумбу, сміттєзбірник, автомобіль. Урешті-решт накрийте голову руками та ляжте на землю.

Хай як складно це може бути, але перебуваючи в заручниках, необхідно зберігати спокій, не втрачати самовладання, правильно запам’ятовувати все, що відбувається навколо, не піддаватися на можливі провокації, а також не виказувати непотрібного героїзму, правильно оцінювати свої можливості.

Також слід пам’ятати, що допомога прийде. Адже будуть проводитися відповідні антитерористичні операції.

Почалася антитерористична операція. Що робити?

У цьому випадку треба запам’ятати такий перелік дій:

— ляжте обличчям до підлоги, голову закрийте руками і не рухайтеся;

— у жодному разі не біжіть назустріч співробітникам правоохоронних органів або від них, тому що вони можуть прийняти вас за злочинця;

— якщо є можливість, тримайтеся подалі від дверей і вікон.

Після звільнення людям, які були в заручниках і навіть просто виявилися свідками терористичного акту, необхідна допомога професійного психолога.

Що в інших країнах?

Вбивства у школах — одне з найболючіших питань у Сполучених Штатах. Конкретні правила для шкіл встановлюються на місцевому рівні. У грудні 2012 року, після масового вбивства в школі міста Ньютаун, багато закладів освіти посилили заходи безпеки.

Серед основних кроків:

· поліпшили електронні пропускні системи;

· збільшили штат охоронців;

· установили куленепробивні класні дошки (за ними можна ховатися від стрілка);

· поставили додаткове огородження шкіл;

· запровадили щоденне відвідування шкіл поліцейськими патрулями або прикріплення співробітника поліції на постійній основі.

Наразі близько 92% шкіл мають контроль на вході в будівлю школи,
63% — мають кнопки тривоги,
61% — камери відеонагляду,
60% — мають пропускну систему,
46% — контроль на вході на територію школи,
43% — мають охорону, 28% — озброєну охорону,
7% — пропуски для учнів.

/Files/images/1/1539777540_akcia-020-of-020.jpg

Всеукраїнський протест профспілок:

разом за свої права

17 жовтня 2018 року, у Києві відбулася всеукраїнська акція протесту профспілок, ініційована Федерацією профспілок України на засіданні Президії. Делегатами від освітян Харківського району стали вчителі нашої школи: Сова О.А., Румянцева О.Л., Гордієнко О.О.

Мітинг-хода розпочалася з парку Тараса Шевченка пройшла Хрещатиком, Майданом Незалежності і зупинилася біля до Кабінету міністрів України.

Освітяни з усіх куточків країни взяли солідарну участь у багатотисячній протестній ході і зі своїми вимогам вийшли до влади.

Основні вимоги профспілок:

  • за підвищення рівня зарплат і пенсій;
  • проти зростання цін на споживчі товари і комунальні послуги;
  • врахування у проекті Держбюджету-2019 пропозицій профспілок;
  • STOP – державному рейдерству. Проти наступу влади на майнові права членів профспілок.

Зустріч профспілок і влади після акції протесту

Одразу після закінчення акції протесту делегація уповноважених представників від профспілкового віче провела в Кабінеті Міністрів України зустріч з Віце-прем’єр-міністром України, Головою НТСЕР Павлом Розенком.

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий окреслив консолідовані вимоги ФПУ, які щойно були одноголосно ухвалені учасниками Всеукраїнської акції протесту, а також передав пакет галузевих вимог, пропозицій, звернень та листів трудових колективів.

На зустрічі з інформацією про ситуацію в різних галузях, з конкретними вимогами та пропозиціями виступили голова профкому Марганецького гірничо-збагачувального комбінату Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Анатолій Буряк, голова Херсонської обласної організації Профспілки працівників лісового господарства України Марія Глод, голова первинної профспілкової організації ДП «Антонов» Віктор Гуска, голова первинної профспілкової організації, медична сестра Первомайської міської багатопрофільної лікарні Миколаївської області Оксана Іванченко, вчитель Зеленогайської ЗОШ Харківської області Олена Румянцева, голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов, голова Закарпатської обласної ради профспілок Володимир Фленько, голова профкому ПрАТ «Северодонецьке об’єднання «Азот», голова Федерації профспілок Луганської області Валерій Черниш, голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь.

В обговоренні профспілкових вимог взяли участь міністр соціальної політики України Андрій Рева, міністр освіти і науки Лілія Гриневич, в.о міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, керівники департаментів міністерств різних секторів економіки.

Під час зустрічі Голова ФПУ Григорій Осовий наполіг на проведенні в період розгляду і доопрацювання Урядом проекту Держбюджету на 2019 рік зустрічі керівників Всеукраїнських галузевих організацій та територіальних профоб’єднань особисто з Главою Уряду для врахування профспілкових пропозиції в головному фінансовому документі країни і реагування на передані на цієї зустрічі профспілкових вимог.

Делегація від Всеукраїнського профспілкового віче попередила урядовців: якщо буде зволікання з розглядом профспілкових вимог, якщо буде й надалі ігнорування поданих ними пропозиції, профспілки вимушені будуть вдатись до масових протестних дій по всій країні, аж до проведення всеукраїнського страйку.

/Files/images/den_nvaldv/1539846261_a.jpg

5 жовтня 2018 року – Всесвітній день учителя

/Files/images/1_vertsun/1538382454_wtd2018_en_sait.jpg 5 жовтня за ініціативою ЮНЕСКО у всьому світі відзначається Всесвітній день вчителя. Темою цьогорічного Всесвітнього дня вчителів є гасло «Право на освіту означає право на кваліфікованого вчителя».

Зі святом, освітяни, з Всесвітнім днем учителя!

Колектив школи висловлює щиру подяку Кунченко Н.В. – голові Харківської районній організації Профспілок працівників освіти і науки України, за надану можливість відвідати виставу в Харківському академічному театрі опери та балету. Найкращим подарунком до дня працівників освіти для вчителів є білет до театру. А коли це вистава «Станция бесконечная», відчуття радості і емоцій зростають у багато разів. Дивовижний спектакль про переоцінки необхідних і важливих цінностей в житті. Просто неймовірно і чарівно. Дякую за ком у горлі і новий ковток свіжого повітря.

Інформація Харківської районної організації

Профспілки працівників освіти і науки України

на лист за № 02/1-332 від 24.09.2018

27.09. 2018 р. на засіданні президії РК профспілки було розглянуто питання про виконання п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників», де було прийнято рішення щодо направлення звернень до Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Харківської обласної державної адміністрації щодо потреби у підвищенні розміру посадових окладів( ставок заробітної плати) .

28.09.2018 були направлені звернення до Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Харківської обласної державної адміністрації щодо потреби у підвищенні розміру посадових окладів( ставок заробітної плати) .

ВИМОГИ

Профспілки працівників освіти і науки України

1. Встановити у Державному бюджеті України на 2019 рік розмір:прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні, не меншому:з 1 січня – 5167 гривень, з 1 липня – 5335 гривень, з 1 грудня – 5503 гривні; мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 7 751 гривні, з 1 липня – 8 003 гривні, з 1 грудня – 8 255 гривень.

2. Забезпечити встановлення у 2019 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних заробітних плат та науково-педагогічного працівника на 25% вище відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту» з вилученням з його Прикінцевих положень норми щодо чотирьох прожиткових мінімумів.

3. Забезпечити встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні не нижче мінімальної заробітної плати.

4. Забезпечити виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат з відновленням редакцій статті 95 Кодексу законів про працю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці».

5. Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік обсяги видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» замість запропонованих 6,13%.

6. Не допустити припинення безстрокових трудових договорів з вчителями пенсійного віку та укладення з ними строкових на 1 рік.

7. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій учням та студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

8. Не допустити передачу фінансування державних вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети.

9. Забезпечити підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2018 року.

Урочистості з нагоди Дня працівників освіти


/Files/images/девчата.JPG

/Files/images/театр 3333.jpg

02 жовтня 2018 року в малій залі Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В.Лисенка відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти.
Зі святом освітян району привітали Михайло Євгенійович Черняк ˗ заступник голови Харківської обласної державної адміністрації, Юрій Іванович Раїна ˗ голова Харківської районної державної адміністрації, Максим Владиславович Литвиненко ˗ голова Харківської районної ради, Ніна Василівна Кунченко ˗ голова Харківської районної організації профспілки працівників освіти і науки України, Ольга Іванівна Бабельчук ˗ начальник відділу освіти Харківської районної державної адміністрації.
Кращі освітяни були нагороджені грамотами та подяками.

З чим йдемо у новий навчальний рік – коментар Голови Профспілки у газеті «ПВ»

/Files/photogallery/1303/1535708842_img_1990.jpg

«Реформа в освіті без вчителя не відбудеться. Він – їх і креативний лідер, і головний виконавець. І запроваджуючи такі серйозні зміни, варто про це пам’ятати й враховувати його думки й потреби.

Безумовно, ми бачимо позитив в підвищеній увазі влади до вчителя, бачимо наміри поліпшити його фінансовий стан. Проте, я переконаний, що лише шляхом реального піднесення престижу професії вчителя, підвищення його заробітної плати, оснащенням його робочого місця – тобто школи – можна повернути не лише віру самих освітян у перспективу своєї праці, а й залучити молодь до школи».

Такою є головна думкаспеціального коментаря Голови Профспілки працівників освіти і науки України Георгія Труханова у газеті «Профспілкові вісті» №34-35, яка вийшла друком 30 серпня 2018 року.

У коментарі очільник Профспілки також поінформував про стан підготовки до нового навчального року у областях країни, оперуючи інформацією з місць, що надходить до ЦК Профспілки, з якої можна побачити, що не все так добре з підготовкою до нового навчального року

Насамкінець Георгій Труханов наголосив «Ми за якісну освіту і вмотивованого вчителя незалежно від регіону і місцевості, чи то звичайна сільська школа чи міська. Український учитель має бути захищеним, а його праця – вшанована владою і суспільством, адже саме він виховує сьогодення і майбутнє нашої країни».









Кiлькiсть переглядiв: 277

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.