• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Життя профспілки

Пропозиції ЦК Профспілки до проекту закону «Про повну загальну середню освіту»

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України розглянувпроект закону «Про повну загальну середню освіту», який розміщено для громадського обговорення на сайті Міністерства освіти і науки України, та висловлює своєкатегоричне непогодження нормами, що звужують трудові права педагогічних працівників, зокрема стосовно зменшення тижневого педагогічного навантаження вчителя, припинення безстрокових трудових договорів з працівниками пенсійного віку та керівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти і укладення з ними строкових трудових договорівтощо.
ЦК Профспілки сподівається, що при опрацюванні законопроекту зауваження і пропозиції, більшість з яких підтримана виборними органами організаційних ланок Профспілки за результатами обговорення в освітянських колективах, та узагальнена обласними комітетами Профспілки, будуть враховані.

26 травня 2018 року профспілковий комітет школи організував День відпочинку для працівників школи!

/Files/images/отдых 1.jpg /Files/images/отдых 2.jpg /Files/images/отдых 3.jpg


21 квітня 2018 року колектив Зеленогайської ЗОШ взяв участь у Всеукраїнському Дні довкілля. В цей сонячний теплий день до школи прийшли вчителі, учні, обслуговуючий персонал. Гарна погода допомогла створити дружню атмосферу. За час суботника прибрана територія школи, виконана побілка дерев та бордюрів, скопані та оформлені клумби біля школи, прибране усе сміття.

/Files/photogallery/1303/image (5).jpgсуботник

/Files/photogallery/1303/image (6).jpg

Працівники школи вдячні обкому та райкому профспілки за цікаву концертну програму "Кроликів".

На районному Пленумі профспілки директора школи Є.Г.Ящук нагороджено Почесною грамотою Харківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.

Щодо підвищення граничного розміру надбавки педагогічним працівникам з 20 до 30 %

/Files/images/1/1516897177_fiyat-ve-kalite-1068x890.jpg

Урядом оприлюднено постанову № 23 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» щодо підвищення граничного розміру надбавки педагогічним працівникам з 20 до 30 %, прийняту 11 січня 2018 року.

Так, у документі вказано, що право на встановлення надбавки в розмірі до 30% з 1 січня 2018 р. мають керівники закладів загальної середньої освіти, їх заступники, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителі та викладачі закладів професійної (професійно-технічної) і вищої освіти, які викладають предмети згідно з відповідним Державним стандартом загальної середньої освіти.

Також 1 січня 2018 року встановлено надбавку в розмірі не менше 20% педагогічним працівникам шкіл, в яких апробують державний стандарт початкової освіти відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року та здійснюватиметься його запровадження, вчителі української мови у школах з навчанням мовами національних меншин.

Іншим педагогічним працівникам надбавка в розмірі до 30% може бути встановлена з 1 вересня 2018 року.

Яка ставка заробітної плати є базовою для визначення надбавок та доплат учителям?

Тарифний розрядРозміри станом на 1 січня 2018 року:
Визначені від прожиткового мінімуму 1762 грн.(грн)Збільшені на 10%(грн)
930483352,8
1032073527,7
1134713818,1
1237354108,5
1340004400
1442644690,4
1545465000,6
1649165407,6
1752865814,6
1856566221,6

Новий рік 2018: святкові й неробочі дні

Законом України «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів» від 16 листопада 2017 року визначаються дні, коли українці матимуть вихідні під час новорічних святкувань у 2018 році.
Із нововведень цього року, 29 листопада Президент України підписав закон, згідно з яким 25 грудня католики відзначатимуть Різдво Христове і цей день є вихідним у країні, проте, скасовано святковий день 2 травня.
Новий рік 2018 року громадяни України святкуватимуть 1 січня (понеділок).
Різдво Христове припадає на7 січня (неділя), тому святкування продовжиться 8 січня, оскільки статтею 67 КЗпП України встановлено, що у випадку, коли святковий або неробочий день (стаття 73) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.
Загалом, разом із вихідними і святковими, громадяни відпочиватимуть 4 дні на початку 2018 року – 1,6,7 і 8 січня.

Працівники школи щиро вдячні РК профспілки за новорічні подарунки - солодоші та квитки!!!

/Files/images/1/image-0-02-04-f20a3cf7e1fd957e917f70ef7a2fa4e49407dc1d6b009438aac6c37559730476-V.jpg

Профспілки – за соціально спрямований Державний бюджет

21 листопада 2017 року відбулося засідання експертної групи з питань Держбюджету та оплати праці, у якому взяли участь представники всеукраїнських галузевих профспілок та працівники апарату Федерації профспілок України.
Відкриваючи засідання, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін проінформував про заходи, які здійснюються зараз щодо впливу профспілок на формування Держбюджету з метою придати йому більшу соціальну спрямованість та соціальну справедливість. Зокрема мова йде про зустріч представників профспілок з Головою ВР Андрієм Парубієм, керівниками парламентських фракцій та комітетів.
Під час наради було піднято проблем, що турбують людей, і на врахуванні яких у Держбюджеті наполягають профспілки. Серед них, зокрема:
– зростання різниці між прожитковим мінімумом та мінімальною зарплатою;
– рівень мінімальної зарплати, який сьогодні не досягає рівня прожиткового мінімуму, тому потребує підняття;
– проблема по виплаті заборгованості по зарплаті, зокрема у вугільній, у медичній, у науковій галузях;
– рівень забезпечення працівників бюджетних галузей, зокрема освітян, медиків, а також стипендіальне забезпечення;
– необхідність передбачення у бюджеті заходів стимулювання розвитку реального сектору економіки, створення нових робочих місць;
– підтримка аграрного комплексу та високотехнологічних виробництв тощо.
Члени експертної групи привернули увагу на необхідності вирішення питань працівників галузей освіти і медицини, лісової та вугільної промисловості, автотранспортного господарства, державних службовців, працівників соціальної сфери і суднобудівників, виробничників та підприємців.
Нагадаємо, що 14 листопада на вечірньому засіданні Верховна Рада України розглянула та прийняла в першому читанні проект Закону України про Державний бюджет України на 2018 рік, поданого Урядом, ухваливши Постановою висновки та пропозиції до цього законопроекту як Бюджетні висновки Верховної Ради України.
Протягом наступних двох тижнів Уряд повинен підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про Державний бюджет України на 2018 рік до другого читання з урахуванням прийнятих Бюджетних висновків ВРУ.

Нагадуємо, що у поданому до І-го читання урядовому законопроекті про ДБУ-2018, не погодженому з профспілковою стороною та не розглянутому на засіданні НТСЕР соціальні гарантії на 2018 рік.

Наразі профспілкові пропозиції щодо встановлення розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальної заробітної плати на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму (4023 гривень) залишаються не врахованими.
Враховуючи викладене, ФПУ наполягатиме на врахуванні профспілкових пропозицій до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2018 рік під час його підготовки до другого читання, зокрема під час зустрічі з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм та головами парламентських комітетів і фракцій.

Схвалено законопроект, який вдосконалює захист прав дітей

/Files/images/1права.jpg
18 жовтня 2017 року Уряд схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення соціального захисту дітей».
Зазначений законопроект удосконалює нормативно-правове забезпечення соціального захисту дітей, підвищує ефективність реалізації державної політики щодо охорони дитинства, поліпшує діяльність центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо соціальної роботи з дітьми, які потребують особливої уваги з боку держави.
Серед іншого, проектом документу передбачено виключне право суду:
– розв’язувати спори між батьками щодо участі у вихованні дитини.
– усиновлення дитини без згоди опікуна/піклувальника (крім родичів), якщо суд установить, що усиновлення дитини відповідає її інтересам;
– призначення опікуном/піклувальником особи, яка не пов’язана сімейними/родинними відносинами з дитиною.
Таким чином, проект дозволяє влаштовувати дітей під опіку, піклування тільки родичам. А якщо дитина не перебуває в родинних стосунках з особою, то таке влаштування відбувається за рішенням суду.
– встановлення опіки/піклування у разі наявності спору між кандидатами в опікуни/піклувальники.
З метою забезпечення найкращих інтересів дитини при усиновленні проектом акта передбачено:
– упровадження найбільшої різниці у віці між усиновлювачем і дитиною (45 років);
– обов’язкове навчання для громадян, які виявили бажання усиновити дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування;
– позбавлення права батьків, які усиновили дитину, відмовлятися від неї. У таких випадках усиновлювачів будуть позбавляти батьківських прав.
Прийняття законопроекту сприятиме посиленню соціального захисту дітей вразливих категорій, підвищенню ефективності реалізації державної політики щодо охорони дитинства, удосконалення діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо соціальної роботи з дітьми, які потребують особливої уваги з боку держави.

Вітаємо з Днем працівників освіти!

Бажаємо Вам міцного здоров’я, мужності, стриманості та великого терпіння, адже виховання та навчання ніколи не було легкою справою.

Учителю! Ти йдеш по цій землі
І слід стає твій крок за кроком
Яскравим вогником у сутінках пітьми,
А все життя для тебе є уроком.
Ти бачиш те, що іншим не під силу,
І відповідь даєш на всі «чому?»
Ти не даремно тут, бо серце має крила,
Воно для всіх — віддать його кому?
Маленьким дітям, синьооким і чубатим,
Що ловлять погляд, кожен рух всяк час —
Це щастя вчителя — його багато,
І слід яскравий — вогник не погас.

Зі святом Вас, дорогі вчителі! Щастя, добра, любові, творчої наснаги! Ваш труд гідний захоплення.

4 вересня Верховна Рада України 255 голосами із 359 прийняла Закон України "Про освіту". Відповідно до закону, в Україні є: обов’язковою початкова освіта тривалістю чотири роки; базова середня освіта тривалістю п’ять років; профільна середня освіта тривалістю три роки. Законом встановлено, що навчання учнів за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти починається: для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року; для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року; для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2027 року. Відповідно до закону, посадовий оклад педагогічного працівника (найнижчої кваліфікаційної категорії) встановлюється в розмірі на рівні трьох мінімальних заробітних плат. Ця норма вводиться в дію поступово. Зауважимо, що профспілка наполягала на встановленні посадового окладу на рівні трьох мінімальних заробітних плат, а не на рівні чотирьох прожиткових мінімумів, як це було в останній редакції закону. Документ передбачає систему добровільної зовнішньої незалежної сертифікації вчителів. Планується, що це буде перевірка педагогів на володіння предметом, уміння спілкуватись з дітьми та використання сучасних методик компетентнісного навчання. Вчителі, які успішно пройдуть сертифікацію, отримуватимуть 20% надбавки до зарплатні. Також будуть розширені способи підвищення кваліфікації для педагогів. Закон надає можливість учителям обирати місце та форми підвищення кваліфікації, яку можна буде отримати на тренінгах, у профільних установах та інших навчальних закладах. Відповідно до закону, керівник державного та комунального закладу загальної середньої освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору строком на шість років і не більше ніж два строки підряд. Закон, безперечно, містить багато важливих і прогресивних моментів, однак питання стимулювання педпрацівнків, як і загалом витрат на освіту, прив’язуються до фінансових можливостей держави, що може, як показує практика, стати перешкодою в реалізації навіть найкращих ідей.

Новий рік 2018: святкові й неробочі дні

Законом України «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів» від 16 листопада 2017 року визначаються дні, коли українці матимуть вихідні під час новорічних святкувань у 2018 році.

Із нововведень цього року, 29 листопада Президент України підписав закон, згідно з яким 25 грудня католики відзначатимуть Різдво Христове і цей день є вихідним у країні, проте, скасовано святковий день 2 травня.

Новий рік 2018 року громадяни України святкуватимуть 1 січня (понеділок).

Різдво Христове припадає на7 січня (неділя), тому святкування продовжиться 8 січня, оскільки статтею 67 КЗпП України встановлено, що у випадку, коли святковий або неробочий день (стаття 73) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Загалом, разом із вихідними і святковими, громадяни відпочиватимуть 4 дні на початку 2018 року – 1,6,7 і 8 січня.

Вчителі більше не займатимуться переписом учнів - постанова КМУ

Українським вчителям більше не потрібно буде робити перепис та вести облік дітей, охоплених освітою. Таке рішення прийняв Уряд, 13 вересня 2017 року, затвердивши Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів. Цей документ замінить Інструкцію з обліку дітей і підлітків шкільного віку, що була затверджена ще 2000 року.Під час прийняття зазначеного рішення Прем’єр-міністр України Володимир , що у рамках цьогорічної серпневої конференції педагогічних працівників до нього зверталися вчителі з проханням зняти з них обов’язки щодо всеобучу.У Порядку, зокрема, вказано, що ведення обліку дітей шкільного віку здійснюють районні,районніу містах держадміністрації та міські, селищні, сільські ради, у тому числі ОТГ, їх виконавчі органи із залученням відповідних територіальних органів Нацполіції та служб у справах дітей. Їм заборонено залучати працівників навчальних закладів до організації та ведення цього обліку.Нагадуємо, що раніше Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич наголосила, що «вчителі не мають ходити по будинках та шукати дітей, не охоплених навчанням, адже це завдання соціальних служб».


Комісією районного рівня 08.08.2017 було перевірено готовність школи до 2017 - 2018 н.р.

Відповідальність роботодавця за ненадання щорічної відпустки

Порядок і умови надання щорічних відпусток регулюються статтю 79 Кодексу законів про працю України і статтею 10 Закону України «Про відпустки».
Згідно з нормами цих законодавчих актів надання відпустки є обов’язком роботодавця, а також забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом 2-х років поспіль.
Законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається працівником право на щорічні відпустки, та немає заборони надавати щорічні відпустки в разі їх невикористання.
Якщо працівник через певні причини не скористався своїм правом на таку відпустку за попередні роки, то він має право їх використати.
Ненадання працівнику щорічних відпусток є порушенням законодавства про працю, за що передбачена фінансова відповідальністьзгідно з абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП України– у розмірі мінімальної заробітної плати (3200 грн).
Штрафи накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю (Держпраці), та виконуються органами державної виконавчої служби.

Після проголошення незалежності України Профспілка працівників освіти і науки

докорінно змінила модель своєї діяльності – здійснює представництво і захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів своїх членів, має високий рейтинг в органах законодавчої та виконавчої влади, серед роботодавців.
Профспілка працівників освіти і науки України об'єднує педагогічних працівників загальноосвітніх шкіл, дошкільних та позашкільних установ, науково-педагогічних працівників, професорсько-викладацький склад вищих навчальних закладів, а також адміністративно-господарський, допоміжний персонал установ та закладів освіти, непрацюючих пенсіонерів.
19 жовтня 2011 року Профспілка працівників освіти і науки України отримала Свідоцтво про відповідність критеріям репрезентативності.Свідоцтво засвідчує, що Профспілка працівників освіти і науки України відповідає критеріям репрезентативності на галузевому рівні для участі у колективних переговорах з укладення галузевих (міжгалузевих) угод та для делегування представників до органів соціального діалогу на відповідному рівні.
Станом на 1 січня 2015 року Профспілка об'єднує 26419 первинних профспілкових організацій.
Профспілка працівників освіти і науки є найчисельнішою і найактивнішою організацією у складі Федерації профспілок України. Вона об’єднує 1 730 252 членів.
Центральний комітет як вищий виборний орган Профспілки в період між з'їздами організовує виконання рішень з'їзду.
Сформована президія Центрального комітету Профспілки та її бюро.
У січні 2000 року ІV (позачерговий) з'їзд Профспілки затвердив нову редакцію Статуту Профспілки, привівши його у відповідність до Закону України "Про профспілки, їх права та гарантії діяльності".
V з'їзд (листопад 2000 року), VI з’їзд Профспілки (листопад 2005 року), VII з’їзд Профспілки (листопад 2010 року) та VIII з’їзд Профспілки (листопад 2015 року), визначили пріоритетні напрями діяльності Профспілки, її організаційних ланок. Зокрема,делегати VII з’їзду одностайно підтримали тезу про те, що підвищення якості освіти в державі набуває важливого ідеологічного, соціального, економічного і технічного знання, а фундаментом забезпечення якості освіти є соціально-економічне зростання добробуту освітян.
17 листопада 2015 року у Києві відбувся VIII з’їзд Профспілки працівників освіти і науки України, який підбив підсумки роботи організації за п’ять років.
Головою Профспілки працівників освіти і науки України обрано Георгія Труханова, заступниками Голови –Любов Гарбаренко та Сергія Романюка.
Також було обранозаступників на громадських засадах, ними сталиСергій Пугачов(Голова Вінницького обкому),Володимир Цвих(голова профкому Київського національного університету імені Тараса Шевченка) таОльга Чабанюк(голова профкому студентів КНЕУ імені Вадима Гетьмана), яка буде займатися студентськими питаннями.
Сьогодні Профспілку та її Центральний комітет очолює Голова Профспілки Труханов Георгій Федорович
Приймальня: 462-47-46
e-mail:trukhanov.g@gmail.com
Заступники голови Профспілки:
Гарбаренко Любов Андріївна
Тел.: 462-47-46
e-mail:harbarenko.osv@gmail.com
Романюк Сергій Михайлович
Тел.: 462-51-90
e-mail:romanjuk.osv@gmail.com
У виконавчому апараті ЦК Профспілки функціонують:
–загальний відділ(тел.: 462-51-90, e-mail:maliy.osv@gmail.com,sekr.osvita@gmail.com);
–відділ організаційної роботи(тел.: 462-51-87, e-mail:myronov.osv@gmail.com);
–відділ інформаційного забезпечення та комунікацій(тел.: 462-51-90, e-mail:press.osvita@gmail.com);
–управління соціально-економічного захисту працівників освіти(тел.: 462-51-90; e-mail:klymenko.osv@gmail.com);
–відділ вищої школи і науки(тел.: 462-51-90; e-mail:harashchuk.osv@gmail.com);
–відділ студентської молоді(тел.: 462-51-90; e-mail:students.osv@gmail.com);
–юридичний відділ(тел.: 462-51-87; e-mail:jurviddil.osv@gmail.com,jur.osvita@gmail.com);

–відділ з гуманітарних питань(тел.: 462-51-86;e-mail:kultmas.osvita@gmail.com);

–міжнародний відділ(тел.: 462-51-86; e-mail:kateryna.osv@gmail.com);

–фінансове управління(тел.: 462-51-78; e-mail:finansu.osvita@gmail.com);

Власністю Профспілки є 3 Будинки вчених, 2 пансіонати, 6 закладів дитячого оздоровлення і відпочинку: дитячий санаторно-оздоровчий табір ЦК Профспілки «Пуща-Водиця» та оздоровчі табори у Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Одеській областях. За організаційно-фінансовою участю Профспілки діють 8 Будинків учителів.
Одним із вагомих напрямів діяльності Профспілки є розвиток ділового співробітництва з міжнародними організаціями, галузевими міжнародними об'єднаннями. Діють двосторонні Договори про співробітництво з профспілками працівників освіти і науки Білорусі, Молдови, Грузії, Латвії, Азербайджану, Спілкою польських вчителів, Профспілкою вчителів середніх шкіл Франції.
Профспілка є членською організацією Інтернаціоналу Освіти – найчисельнішого світового об’єднання освітянських профспілок.
Галузева Профспілка активно використовує і поширює досвід роботи зарубіжних профспілок, вивчає їх досягнення з питань соціального і правового захисту працівників освіти, взаємодію профспілок з державними органами, отримує правову підтримку на основі міжнародних норм.

Голова профспілкового комітету школи - Сова Олена Анатоліївна


Нова процедура проведення перевірок: зміни в законодавстві

16 травня 2017 року набрали чинності Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю, затвердженіпостановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295.
Державний контроль за дотриманням законодавства про працю здійснюватиметься у формі проведення інспекційних візитів і невиїзних інспектувань інспекторами з праці. Контроль стосуватиметься юридичних і фізичних осіб, які використовують найману працю.

Кiлькiсть переглядiв: 200

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.